ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

В області реформуватимуть систему забезпечення прав дітей

30 серпня 2018 | 10:24

В області реформуватимуть систему забезпечення прав дітей

Відповідну Обласну програму реформування системи інституційного догляду та виховання дітей затвердили в ході пленарного засідання ХVII сесії облради VII скликання.

Як пояснила начальник служби у справах дітей ХОДА Ольга Шевченко, метою програми є, зокрема, формування такої системи, яка забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в сім'ї або умовах, максимально наближених до сімейних, доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг.

«Так, програмою передбачається створення патронатних родин. Це родини, куди тимчасово направлятимуться діти, які залишилися без батьківського піклування, або в скрутному становищі тощо. Раніше таких дітей ми відправляли до центрів соціально-психологічної реабілітації. Але це для дітей складно, адже вони опиняються в незвичних для себе умовах, далеко від дому. До патронатної родини дитина буде направлятися за місцем проживання. Зокрема, це дасть змогу ходити до тієї ж школи, спілкуватися з друзями», - зазначила Ольга Шевченко.

За її інформацією, оскільки область брала участь у пілотному проекті щодо створення патронатних сімей, у регіоні їх вже налічується 6 - у Зміївському, Чугуївському, Первомайському, Дергачівському, Борівському районах та м. Первомайському.

Також програмою передбачається створення малих групових будиночків, де зможуть проживати не більше 10 дітей зі статусом «сирота», «позбавлений батьківського піклування». 

«Умови в такому будинку будуть наближеними до сімейних. Працюватимуть декілька вихователів. Така форма передбачена для дітей приблизно від 14 років, які вже досить самостійні, але їм складно потрапити до родини», - сказала Ольга Шевченко.

Окрім того, планується, що реалізація програми дасть змогу щороку збільшувати кількість дітей з особливими освітніми потребами, охоплених інклюзивним навчанням, забезпечити у кожній територіальній громаді дітям та сім’ям з дітьми доступ до послуг відповідно до їх потреб, а також дозволить щороку збільшувати чисельність забезпечених житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку.

Фото пленарного засідання ХVII сесії облради VII скликання

Фото

Теги: сесія програма права дітей реформа

Версія для друку Поділиться:


Вверх