Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Кількість дітей, які навчатимуться в інклюзивних класах, за рік зросла більше ніж у 1,5 раза

Кількість дітей, які навчатимуться в інклюзивних класах, за рік зросла більше ніж у 1,5 раза

У 2018-2019-му навчальному році до шкіл області піде навчатися 531 дитина з особливими освітніми потребами. Для таких учнів планують організувати інклюзивне навчання в 383 класах 207 шкіл.

Такі дані навів у ході брифінгу 8 серпня заступник директора Департаменту науки та освіти ХОДА Володимир Ігнатьєв.

«У 2017-2018-му навчальному році працювало 211 інклюзивних класів у 142 навчальних закладах регіону. У них навчалися 298 учнів», - відзначив Володимир Ігнатьєв.

За оперативними даними органів освіти, зросте й кількість дітей, що навчатимуться в інклюзивних групах дошкільних навчальних закладів.

«Протягом минулого року в області діяло 27 інклюзивних груп для 44 дітей у 19 ДНЗ. У наступному навчальному році (2018/2019) планується створити 37 інклюзивних груп для 68 дітей дошкільного віку», - навів дані заступник директора Департаменту науки та освіти.

Він відзначив, що питання розвитку інклюзивної освіти знаходиться на контролі голови ХОДА Юлії Світличної. Торік вона підписала меморандум про розвиток інклюзії на Харківщині з Благодійним фондом Порошенка. У 2018-му за дорученням керівника області в регіоні мають бути створені 27 інклюзивно-ресурсних центрів, 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек.

«На сьогодні органами місцевого самоврядування прийнято 28 рішень про створення інклюзивно-ресурсних центрів. Вони створюються практично в усіх сільських районах області та в деяких містах. Відкрито вже 7 інклюзивно-ресурсних центрів: у Балаклійському, Богодухівському, Первомайському та Дергачівському сільських районах, а також у містах Харків, Лозова та Чугуїв», - повідомив Володимир Ігнатьєв.

Цього року вже відкрито 2 ресурсні кімнати в Богодухівському районі та 2 медіатеки – в Богодухівському та Харківському районах. Активні роботи зі створення необхідної інфраструктури для інклюзивної освіти проходять саме влітку, тому велику кількість центрів, кімнат та медіатек заплановано до відкриття на початку навчального року.

Також в області працює ресурсний центр з підтримки інклюзивної освіти, створений на базі КВЗ «Харківська академія неперервної освіти».

«Усі педагогічні робітники, які працюватимуть в інклюзивних класах, проходять відповідну перепідготовку в нашій академії неперервної освіти. І їм викладають кваліфіковані фахівці», - відзначив заступник директора Департаменту науки та освіти ХОДА.

За його даними, зараз навчання пройшли 108 учителів початкової школи, 119 – його ще потребують. Також улітку навчання пройшли 112 асистентів учителя – усі, яким це було необхідно.