ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Які дослідження можна зробити у закладах первинної медичної допомоги. Пояснення МОЗ

03 серпня 2018 | 10:23

Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету.

МОЗ розпочинає серію матеріалів про ліки та дослідження, які держава уже оплатила для пацієнтів. Сьогодні фахівці нагадують, які тести та аналізи входять у безоплатний гарантований пакет медичних послуг первинної допомоги, і що робити, якщо у вас вимагають за них гроші у медзакладі.

Які дослідження входять до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги

Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету. У тому числі до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги входять такі аналізи:

- загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;

- загальний аналіз сечі;

- глюкоза крові;

- загальний холестерин;

- швидкий тест на вагітність;

- швидкий тест на тропоніни (для експрес-діагностики гострого інфаркту міокарда);

- швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Також лікар первинної медичної допомоги за необхідності вимірює артеріальний тиск та робить електрокардіограму.

Інші дослідження та аналізи за необхідності виконуються за направленням вашого лікаря в поліклініках або лікарнях.

Де можна здати аналізи і тести

Означені вище дослідження можна пройти за призначенням вашого лікаря - сімейного лікаря, терапевта чи педіатра - у закладі охорони здоров’я, де він веде прийом.

Що робити, якщо у закладі не надають таких послуг або вимагають за них гроші

1. Дізнайтеся, чи ваш заклад первинної медичної допомоги уже працює з Національною службою здоров’я, на офіційному сайті Служби

2. Якщо медзаклад має договір з НСЗУ, звертайтеся зі скаргою на урядову «гарячу лінію» - 15-45. З осені у Нацслужбі здоров’я запрацює власний контактний центр, куди можна буде звернутися.

3. Якщо ваш заклад ще не підписав договір із НСЗУ, зверніться зі скаргою до головного лікаря та/або у місцевий департамент чи відділ охорони здоров’я.

Усі послуги сімейного лікаря, терапевта чи педіатра регламентовані Порядком надання первинної медичної допомоги, затвердженого Наказом МОЗ №504 від 19.03.2008 року.

Теги: моз дослідження

Версія для друку Поділиться:


Вверх