Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Юлія Світлична та Андрій Рева оглянули ремонтні роботи, проведені в Богодухівському дитбудинку-інтернаті

Юлія Світлична та Андрій Рева оглянули ремонтні роботи, проведені в Богодухівському дитбудинку-інтернаті

Капітальні роботи в установі, в якій виховують 120 дітей з інвалідністю, проводять спільними зусиллями: коштом бюджету та низки благодійних організацій.

Під час робочої поїздки до Богодухівського району голова ХОДА Юлія Світлична та Міністр соціальної політики України Андрій Рева завітали до Богодухівського дитячого будинку-інтернату. Вони поспілкувалися з колективом та вихованцями закладу та взяли участь у відкритті дитячого відділення інтернату після ремонту.

«Я вражена тими зрушеннями, які відбулися в закладі, - сказала керівник області, звертаючись до колективу дитбудинку-інтернату. - Звичайно, це результат роботи не однієї людини, а всіх тих, хто з радістю вам допомагає. Це міжнародні партнери, меценати, спонсори, місцеві жителі. А також, звичайно, це результат вашої праці, адже саме ви кожного дня даєте тепло дітям та робите все, щоб вони відчували себе, як удома, розвивалися, а головне – посміхалися. Ви робите велику справу».

Юлія Світлична подякувала за допомогу всім міжнародним партнерам та благодійним організаціям, які долучилися до проведення ремонтних робіт у закладі, та запевнила, що робота із залучення такої допомоги триватиме. Слова подяки всім учасникам процесу виказав і Міністр соціальної політики України.

«Такий результат не був би можливим, якби не було об’єднання зусиль – і небайдужих людей, і територіальних громад, і органів влади, починаючи від обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, районної та обласної рад», - відзначив Андрій Рева.

Протягом останніх двох років у Богодухівському дитбудинку-інтернаті провели суттєві відновлювальні роботи. Так, шляхом бюджетного фінансування повністю реконструювали котельню, яка опалює будівлю інтернату, встановивши два сучасні газові та один твердопаливний котел. За допомогою Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) відремонтували та обладнали сучасним кухонним обладнанням навчальну кухонну кімнату. Необхідне обладнання також закуплено для кімнати психологічного розвантаження, заклад отримав тренажери та оргтехніку. БФ «Допомога – це я» профінансував ремонт у навчальній кімнаті для дітей, що пересуваються на інвалідних візках, молитовній кімнаті, реабілітаційній кімнаті, майстерні, логопедичному кабінеті, на першому поверсі та в переході між адміністративним і житловим корпусами. Коштом цієї благодійної організації також було встановлено універсальну кабіну для реабілітації (тренажер «Клітка-павук»), а медичну частину будинку-інтернату обладнано новими меблями, апаратурою тощо. БФ «Омріяна країна» допоміг у обладнанні сувенірної майстерні.

Зараз в інтернаті тривають внутрішні ремонтні роботи в пральні (тут укладають плитку, монтують підвісну стелю, електропроводку та вентиляційне обладнання, ремонтують фасад). Ці роботи, а також уже завершений ремонт у житлових та побутових приміщеннях 1-го та 2-го поверхів фінансує Релігійна місія «КАРІТАС-СПЕС» Римо-католицької церкви в Україні. Приміщення відремонтували повністю – від підлоги до стелі, замінивши дверні блоки, проводку та прилади освітлення.

Зараз у інтернаті проживають 120 вихованців – 61 дитина віком від 4 до 18 років та 59 осіб молодіжного відділення (від 18 до 35 років). 25 дітей – сироти або позбавлені батьківського піклування. Про вихованців піклуються 147 працівників закладу.

Більше фото