Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині завершується збір ранніх зернових

На Харківщині завершується збір ранніх зернових

Про це в ході прес-туру до Красноградського району повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр.

За його даними, в Харківській області ранніми зерновими культурами була засіяна територія у 737 тис. га. Зараз збирання врожаю цих культур добігає кінця.

«Уже зібрано мільйон тонн ранніх зернових, і глава області Юлія Світлична привітала аграріїв з цим результатом, - сказав Олександр Нездюр. - За оперативними даними департаменту, сьогодні в нас уже є і мільйон тонн пшениці нового врожаю. А це означає, що забезпечена продовольча безпека області, й частину врожаю аграрії можуть виставити на ринок. Вважаю, що результат, який отримаємо за цих погодних умов, буде задовільним».

Також Олександр Нездюр зазначив, що середня врожайність пшениці склала понад 30 ц/га. При цьому в таких районах, як Золочівський, Богодухівський, Краснокутський і Вовчанський, врожайність вище - близько 40 ц/га.

Три тижні тому почали й уже практично закінчили жнива ранніх зернових у сільгосппідприємстві «Мрія» Красноградського району. Як зазначив керівник регіонального управління Сергій Гладков, усього у СТОВ «Мрія» - близько 30 тис. га землі.

«1700 га було засіяно озимою пшеницею, 1700 га - соняшником, 2000 га – кукурудзою та кормовим клином - 5000 га. Крім того, в структурі нашого господарства є і тваринництво: близько 2000 голів худоби, в тому числі 600 голів дійного стада», - розповів про підприємство Сергій Гладков.

Як зазначив перший заступник голови Красноградської РДА Валерій Кицюк, у районі завершують збір ранніх зернових. У цілому збиральну кампанію він оцінив як успішну. На полях працювало близько 65 одиниць техніки.

«Прибрано 80% площ зернових. Середня врожайність - 31 ц/га. Найбільші показники - в КСП «Зоря» - 40 ц/га, - розповів Валерій Кицюк. - На даний момент залишилося зібрати 2,5 тис. га ранніх зернових. Усього в районі їх було посіяно 43 тис. га».