ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Рівень безробіття в Харківській області - найнижчий в Україні

24 липня 2018 | 17:42

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

«Вже другий рік поспіль область має найнижчий рівень безробіття (у І кварталі 2018-го – 6,0%) серед регіонів України, що свідчить про вихід ринку праці з кризи», - зазначив Юрій Шпарага.

Водночас збільшився розмір середньомісячної зарплати – до 7066 грн.

«З 1 січня 2018 року урядом було підвищено розмір мінімальної заробітної плати до 3723 грн. За даними моніторингу, роботодавцями забезпечено своєчасне її впровадження, що сприяло зростанню середньомісячної заробітної плати на 24,2%. Її рівень за 5 місяців 2018 року становив 7066 грн, що в 2 рази більше, ніж 2 роки тому», - зазначив Юрій Шпарага.

За його інформацією, в області поступово зменшується кількість застрахованих осіб, яким нараховано заробітну плату менше мінімального розміру.

«Департамент соціального захисту населення ХОДА, Харківський обласний центр зайнятості, Головне управління Держпраці в Харківській області сьогодні активно працюють над тим, щоб зменшити рівень тіньової зайнятості населення», - сказав Юрій Шпарага.

Він також зазначив, що на особливому контролі знаходяться питання зайнятості окремих категорій громадян, це учасники ООС, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, молодь та деякі інші.

Одним з проектів, спрямованих на реалізацію права громадян на працю є пілотний проект «Рука допомоги», який відповідно до рішення уряду працює в Харківській області.

Проект ініційований Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку і реалізується в Харківській, Полтавській і Львівській областях, а з цього року до нього приєднались декілька об’єднаних територіальних громад Житомирської, Чернігівської і Донецької областей. 

Урядом передбачено, що його учасниками можуть бути внутрішньо переміщені особи та така категорія громадян, як члени малозабезпечених сімей, які отримують відповідну державну соціальну допомогу.

(Кількість сімей, які одержують допомогу як малозабезпечені, по області складає 15,0 тис., за минулий рік видатки на зазначену допомогу склали 478 млн грн, за 6 місяців 2018-го – 234,8 млн грн (середній розмір допомоги на сім’ю складає 3931 грн).

Залучення учасників відбувається за трьома напрямами (на вибір, можна одночасно):

- отримання фінансової допомоги для організації власного бізнесу (до 40 розмірів прожиткового мінімуму - для працездатних осіб на одного учасника для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу (у 2017 році – до 64 тис. грн, у 2018-му – до 70,5 тис.грн);

-  участь у громадських роботах;

- сприяння працевлаштуванню, в т.ч. на нові робочі місця.

Для участі в проекті громадянину, який має відповідний статус, необхідно звернутись до управління соціального захисту населення або центру зайнятості за місцем проживання чи перебування і написати заяву. Фахівці соціальних служб нададуть необхідну допомогу та консультації.

Крім цього, з квітня цього року отримати фінансову допомогу можуть уже наявні суб’єкти господарювання для створення нових робочих місць і працевлаштування учасників пілотного проекту або осіб, звільнених з військової служби після участі в ООС.

На сьогодні учасниками пілотного проекту стало 1,6 тис. осіб, з них 0,9 тис. осіб – члени малозабезпечених сімей та 0,7 тис. – внутрішньо переміщені особи.

Понад 800 учасників пілотного проекту вже були працевлаштовані або отримали додатковий заробіток від участі у громадських роботах.

«З початку реалізації пілотного проекту обласною комісією відібрано 56 бізнес-планів учасників та 4 суб’єкти господарювання, сума отриманої ними допомоги для організації власного бізнесу склала 2,5 млн грн, - сказав Юрій Шпарага. -  У держбюджеті на 2018 рік на фінансову допомогу в рамках проекту передбачено 20 млн грн».

Теги: шпарага

Версія для друку Поділиться:


Вверх