Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Вперше на Харківщині працює всеукраїнський табір для національних скаутів

Вперше на Харківщині працює всеукраїнський табір для національних скаутів

Пластунів у крайовому історичному новацькому таборі «Літопис рідної землі» на вихідних відвідав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

Він привітав вихованців і вихователів від імені голови ХОДА Юлії Світличної та побажав гарного відпочинку.

«Харківщина вперше приймає всеукраїнський пластовий табір! На Слобожанщині відпочивають діти з різних областей нашої країни. Тут панує дійсно чудова атмосфера! Саме тут виховують почуття національної гідності, патріотизму, шанобливого ставлення до історичного минулого», - сказав Анатолій Бабічев. 

У таборі, який розташувався на березі Печенізького водосховища, відпочивають майже півтори сотні дітей від 6 до 11 років з усіх куточків України. Харківщина приймає «Літопис рідної землі» вперше, до цього табір розгортали переважно в західній Україні та під Києвом. Тривають збори 10 днів. Табір розділений на три підтабори, в залежності від віку вихованців. І в кожному з них діти вивчають історію України в ігровій формі.

«Гра побудована так, що діти нібито подорожують у часі. Вони слухають інформацію про певні періоди в історії України, і кожен з них намагаються реконструювати. Зокрема, виготовляють атрибути відповідної епохи. Наприклад, якщо темою дня є заснування Києва, - вихованці будують місто з конструктора або з підручних матеріалів. Якщо слухали легенди про короля Данила, вся гра була присвячена саме подіям того часу», - розповіла вихователь Ірина Маркевич.

Вихованців табору вчать майструвати з підручних матеріалів – дітлахи самі розфарбовують щити, майструють луки і стріли, коней тощо. Вихователі навчають дітей прикладного мистецтва, зокрема, техніці нанесення орнаменту – вибійці. Також час було приділено вивченню природних барвників і фарбуванню тканини, створенню лялькового театру, ляльки для якого діти зробили власноруч.

Окрім того, в таборі діти вчаться веслувати, плавають, вивчають картографію, українські народні казки, кожного дня проходять квести, різноманітні спортивні ігри. 

«Усіх у цьому таборі об’єднує любов до рідної землі. Ми намагаємося розвивати фантазію малечі, і важлива саме історична тематика, - сказала Ірина Маркевич. – Дуже приємно, що цей табір відкрився саме на Харківщині, це справжнє визнання того, що наш регіон – український, що тут безпечно, і що нам це потрібно. Багато хто з дітей і вихователів у нашій області - вперше, і всі мають гарні враження. Пообіцяли, що приїдуть сюди знову».