Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Телекомунікаційні мережі у будинках розміщуватимуться за стандартами ЄС

Телекомунікаційні мережі у будинках розміщуватимуться за стандартами ЄС

Уряд затвердив єдині правила розміщення телекомунікаційних мереж та доступу провайдерів до інфраструктури будинків.

Ухвалені рішення  спрямовані на імплементацію Директиви 2002/19/ЄС про доступ до електронних комунікаційних мереж та пов’язаного оснащення. Це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідних урядових постанов.

«Ми наводимо лад у розміщенні  телекомунікаційних мереж у будинках (як у вже збудованих, так і новому будівництві) за  стандартами ЄС. Встановлюємо прозорі правила взаємодії власника та провайдера, дерегулюємо умови доступу провайдерів до споживача», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, це стосується розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування засобів телекомунікації та порядку взаємодії власника інфраструктури об’єкта будівництва і замовника доступу (провайдерів).

Зокрема, визначається порядок звернення замовника до власника інфраструктури щодо отримання доступу до інфраструктури будинкової розподільної мережі (БРМ), строк розроблення та видачі технічних умов з доступу, порядок розроблення і погодження проектної документації, строки укладення договору та умови його розірвання, порядок та умови припинення користування елементами інфраструктури БРМ, демонтажу технічних засобів телекомунікації, розміщених без укладання договору з доступу до інфраструктури БРМ тощо.