Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Заяви на отримання грошей за компенсований газ приймаються до 1 вересня

Заяви на отримання грошей за компенсований газ приймаються до 1 вересня

Про це повідомляють на урядовому порталі.

Так, як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловатів електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2018 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки «енергоощадних» субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно  до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відстежувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях «Укрпошти» має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подавання заяви рахунок у банку повинен бути вже відкритим. При цьому у містах виплати здійснюватимуть виключно через банківські установи, а в сільській місцевості – через банки або пошту за вибором отримувача.

Виплата «живих» грошей у рамках урядового проекту з монетизації частини зекономлених субсидій здійснюється урядом цьогоріч вдруге за роки української незалежності. Це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій. Тогоріч грошову винагороду від уряду за зекономлені енергоресурси отримали 1 мільйон 755 тисяч українських родин.