ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Матеріальна допомога, оздоровлення, житло та авто. Які пільги мають учасники АТО та ООС

13 липня 2018 | 16:09

Про програми підтримки військовослужбовців, які діють в області, розповіла перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Тетяна Бабенко у ході брифінгу 13 липня.

За її інформацією, на даний момент на обліку в органах соцзахисту області перебувають 13,5 тис. учасників АТО та ООС. З них 204 мають інвалідність внаслідок війни. Крім того, в регіоні налічується 268 членів сімей загиблих військовослужбовців.

Допомога цим категоріям громадян передбачена двома обласними програмами - соціального захисту населення та соціальної підтримки учасників АТО.

Перша програма передбачає щорічну матеріальну допомогу, яка виплачується до Дня захисника України. В минулому році на це було спрямовано понад 7 млн грн. Допомогу отримали як учасники АТО, так і члени сімей загиблих.

Також програма передбачає придбання новорічних подарунків для дітей учасників АТО та ООС.

Регіональна програма соціальної підтримки учасників АТО передбачає санаторно-курортне лікування бійців. Це придбання путівок на 14 днів до місцевих санаторіїв (за півроку путівки отримали понад 70 людей) та путівок «вихідного дня» для родин учасників АТО та ООС (таким правом скористалось понад 600 родин).

Крім того, кошти на оздоровлення захисників виділяються з державного бюджету: у минулому році, завдяки цьому, в санаторіях відпочило понад 200 чоловік.

Також ця категорія громадян має низку пільг. Це, зокрема, знижка на оплату комунальних послуг. Так, учасники АТО з інвалідністю мають знижку 100%, учасники бойових дій - 75%, члени сімей загиблих та учасники війни - 50%.

«Щоб скористатися знижкою, громадяни, які отримали відповідний статус, мають звернутися до місцевого управляння соціального захисту. Людину внесуть до єдиного державного реєстру та видадуть відповідну довідку, яку потрібно надати до комунальних підприємств. Надалі управління соцзахисту будуть працювати безпосередньо з комунальними підприємствами та переводити їм кошти», - розповіла Тетяна Бабенко.

Учасники АТО та ООС також мають право на позачергове забезпечення житлом  - за державною та обласною програмами.

«Від держави вони отримують компенсаторні виплати на придбання житла, яке можуть обирати самостійно. У 2016 році такі виплати отримали 10 сімей з Харківщини, у 2017-му - 7 сімей. У цьому житло вже отримали 2 родини, ще 6 сімей - у процесі, - розповіла Тетяна Бабенко. - Що стосується обласної програми допомоги у придбанні житла, вона передбачає співфінансування з обласного бюджету 40% вартості житла. У 2016 році такою можливістю скористалися 16 родин учасників АТО, у 2017-му було придбано 61 квартиру. В цьому році програма також діє».

Також учасники АТО та ООС мають можливість стати в чергу на придбання автомобіля - якщо це показано транспортною МСЕК. Ті, хто має авто, можуть отримувати компенсаторні виплати на бензин. Вони виплачуються двічі на рік та становлять близько 400 грн.

Одноразова грошова допомога учасникам АТО та ООС виплачується при встановленні статусу інваліда війни. Кошти виплачуються з державного бюджету через військкомати: особи з інвалідністю І групи отримують суму, яка дорівнює 400 прожитковим мінімумам (704,8 тис. грн), ІІ групи - 300 прожитковим мінімумам (528,6 тис. грн), ІІІ групи - 250 прожитковим мінімумам (440,5 тис. грн).

Також Тетяна Бабенко зупинилася на питанні психологічної реабілітації учасників АТО та ООС.

Сьогодні в області діє програма, за якою людина може самостійно обрати заклад, в якому хоче отримувати допомогу, - санаторії або реабілітаційні центри по всій Україні. Наша область отримала близько 1 млн грн від держави на реалізацію програми», - розповіла перший заступник директора Департаменту соцзахисту.

Крім того, військовослужбовці та демобілізовані можуть звертатися до служб у справах сім’ї, дітей та молоді - обласної та місцевих. У цьому році за психологічною підтримкою до центрів звернулися понад 140 чоловік.

Фото

Теги: бабенко брифінг учасники ато

Версія для друку Поділиться:


Вверх