Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Вовчанську добудовують котельню, яка буде опалювати 15 житлових будинків і дитячий садок

У Вовчанську добудовують котельню, яка буде опалювати 15 житлових будинків і дитячий садок

Котельня на Рубіжанському шосе потужністю 2 МВт працюватиме на альтернативному паливі - гранульованому лушпинні соняшнику.

«Котельня напівавтоматична, в оператора є тільки одне завдання - стежити за її роботою. Як паливо, ми використовуємо гранульоване лушпиння соняшнику, яке закуповуємо у місцевих підприємців. Це енергетично насичене і дешеве паливо. А головне - поновлюваний ресурс. Раніше це лушпиння просто викидали, а тепер переробляють», - розповів директор Вовчанського підприємства теплових мереж Яким Романцов.

За його словами, паливо для котельні вже активно заготовляють: з 1,5 тис. тонн, необхідних на сезон, 600 тонн - вже на складі. Завершити будівництво об'єкта планують до вересня.

Це остання з 15 котелень на альтернативному паливі, які були побудовані у Вовчанську в рамках пілотного проекту з повного газозаміщення. Проект, ініційований обласною адміністрацією, було розпочато в 2016 році. Спочатку він передбачав переведення соціально важливих об'єктів міста - шкіл, дитячих садків, медичних закладів - на опалення модульними котельнями, які працюють на альтернативному паливі. Потім було прийнято рішення перевести на опалення альтернативним паливом і багатоквартирні будинки.

У цілому в рамках пілотного проекту у Вовчанську побудували і переоснастили 15 котелень.

«У минулому опалювальному сезоні ми активно використовували альтернативне паливо - відходи соняшника, солому, кісточку фруктових дерев. При тому, що котельні працювали не на всю потужність, нам вдалося заощадити на газі 6,5 млн грн, - розповів Яким Романцов. - У кінці 2017 року за кошти обласного бюджету в місті була побудована центральна котельня потужністю 10 МВт, що буде опалювати близько 70 будівель, в яких проживають 2000 жителів, а також садки, школи, лікарні, бюджетні установи. Всі 15 котелень, побудованих у Вовчанську в рамках пілотного проекту по газозаміщенню, дозволять нам повністю відмовитися від газу».