Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Печерний християнський скит в Ков`ягах охоронятиме поліція

Печерний християнський скит в Ков`ягах охоронятиме поліція

Фахівці та представники влади розробили алгоритм дій щодо збереження пам’ятки історії місцевого значення у Валківському районі.

21 червня представники Управління культури і туризму ХОДА провели обстеження скиту та спільну нараду з фахівціми Центру охорони культурної спадщини, Харківського обласного благодійного фонду сприяння історико-культурним дослідженням «Діти підземелля», Харківської державної академії дизайну та мистецтв, за участю представників правоохоронних органів та завідувача сектором моніторингу нерухомих пам`яток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, кандидата геологічних наук Ірини Черевко (м. Київ).

«Ми узгодили першочергові кроки по збереженню скита та прийняли рішення щодо посилення нагляду з боку правоохоронних органів. Це необхідно, щоб попередити несанкціоновані проникнення на об’єкт - це наносить шкоду пам’ятці», - розповіли в Управлінні культури і туризму ХОДА.

Також розглядається питання встановлення відповідної системи охорони та камер відео-спостереження на об’єкті.

«Відвідування пам’ятки стане можливим лише після проведення плану заходів зі збереження та належної консервації вказаного об’єкта. В іншому випадку, на думку фахівців, ми можемо просто втратити дану пам’ятку», - говорять в Управлінні культури і туризму.