ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харківській області середньомісячна заробітна плата зросла на 24%

15 червня 2018 | 11:19

У Харківській області середньомісячна заробітна плата зросла на 24%

Питання стану реформування оплати праці обговорили на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Під час заходу директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага відзначив, що в результаті реформ, що проводяться у сфері оплати праці Урядом, та завдяки  заходам, вжитим органами влади спільно зі сторонами соціального діалогу, в області відзначаються позитивні зрушення.

«Збільшився рівень середньомісячної заробітної плати за період січень - квітень 2018 року - на 24,1% (становить 6985 грн), протягом минулого року скорочено чисельність працюючих, що отримують заробітну плату в розмірі, що є меншим за мінімальний, на 57,1 тис. осіб або на 42,3%», - прокоментував директор Департаменту соціального захисту населення.

Спеціалісти навели й інші статистичні дані, а саме: в березні 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом  минулого року зменшилась на 1,8 тис. осіб чисельність працівників, які працювали в режимі неповної зайнятості, та на 2,2 тис. - осіб, що працювали за договорами цивільно-правового характеру.

Також на засіданні тристоронньої соціально-економічної ради обговорено питання щодо стану виплати компенсації автопідприємствам за пільгове перевезення населення.

«На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 653 тисячі громадян пільгових категорій, з яких 480 тисяч громадян відповідно до законодавства мають право на пільговий проїзд», - відзначив Юрій Шпарага.

Починаючи з 2016 року, видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у державному бюджеті не передбачалися та були віднесені до видатків, які можуть здійснюватися з місцевих бюджетів. У 2018 році в Харківській області виділено 28,2 млн грн, що в  1,4 раза більше, ніж торік.

Крім того, сторони соціального діалогу розглянули стан фінансування закладів культури області.

Теги: заробітна плата пільги соціальний захист

Версія для друку Поділиться:


Вверх