Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

157 колишніх безробітних стали підприємцями завдяки проекту «Рука допомоги»

157 колишніх безробітних стали підприємцями завдяки проекту «Рука допомоги»

Проект «Рука допомоги» залучає малозабезпечених громадян та вимушених переселенців до економічної активності

Станом на 1 червня в трьох пілотних областях (Львівській, Харківській та Полтавській) 4135 безробітних громадян стали учасниками проекту, з них 1030 вже працевлаштовано за сприяння центрів зайнятості. Ще 618 осіб були залучені до тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.

Кількість людей, які прагнуть започаткувати власну справу, також зростає. З початку реалізації проекту колишні безробітні захистили вже 157 бізнес-планів, з яких 43 – лише за квітень-травень. Загальна сума поворотної фінансової допомоги, згідно із затвердженими бізнес-планами, вже сягнула майже 10 млн гривень. З них 8,9 млн учасники вже отримали або отримають найближчим часом. Розмір безвідсоткового мікрокредиту на одну особу склав близько 60 тис. гривень у 2017 році та 70 тис. гривень – у 2018 році. На ці кошти купуються матеріали та обладнання для новоспечених підприємців.

Всі підприємці до участі в пілотному проекті «Рука допомоги» отримували соціальну допомогу, 84 особи – як члени малозабезпечених сімей, 73 – як внутрішньо переміщені особи. Держава продовжить підтримувати цих громадян на час участі в проекті.

Перші учасники розпочали роботу наприкінці третього кварталу 2017 року, тож на прикладі «першопрохідців» вже можна говорити про певні успіхи. Насамперед, всі вони продовжують працювати. Попри відповідальність, яка неминуче з’являється у кожного підприємця, жоден з учасників не пошкодував про те, що обрав бізнес.

Більше того, ставши підприємцями, учасники почали сплачувати податки – на сьогодні ті з них, що вже розпочали діяльність та звітували, сплатили до бюджету та Пенсійного фонду майже 300 тис. гривень. А дехто, тільки відкривши власну справу, вже встиг стати роботодавцем – всього колишні  безробітні створили 10 офіційних нових робочих місць.

Найбільша кількість – 60 учасників - відкрили бізнес в сфері послуг. Це видавнича діяльність, організація відпочинку, ремонт автомобілів, надання послуг з будівництва, ветеринарних, туристичних, косметологічних послуг тощо. Більшість підприємців мають досвід роботи в обраних галузях.

Друге місце за популярністю займає сільське господарство – розвиває бізнес у цьому напрямку 39 учасників. Причому в проекті представлені найрізноманітніші галузі сільгоспвиробництва: вирощування овочів та ягід, розведення свиней, птахівництво, бджільництво та лісове господарство. В травні дві учасниці захистили бізнес-план з вирощування мікрозелені – трендового продукту, що тільки почав з’являтись на полицях українських супермаркетів.

33 особи займаються виробництвом. Більшість із них виробляє продукти харчування, але є одразу декілька виробників меблів, взуття та одягу. Найбільш технологічне виробництво – у родини переселенців з Донеччини, це великі промислові пральні машини, центрифуги та сушарки.

З 2018 року отримати мікрокредит мають змогу отримати працюючі підприємства за умови створення робочих місць для безробітних малозабезпечених, переселенців та ветеранів АТО – відповідне рішення Уряд затвердив наприкінці січня. І хоча механізм тільки опрацьовується, 6 суб’єктів підприємницької діяльності вже отримали рішення про виділення мікрокредитів та створять 12 нових робочих місць.

Довідка. «Рука допомоги» – пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. В якості пілоту «Рука допомоги» вже діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року – також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.