Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Понад півмільйона українців за рік скористалися безвізом з ЄС

Понад півмільйона українців за рік скористалися безвізом з ЄС

Такі дані навели в Державній прикордонній службі.

«Загалом з початку введення безвізового режиму до країн Європейського Союзу прослідувало майже 20,3 мільйона громадян, з яких 4,8 мільйона осіб за біометричними паспортами та понад 555 тисяч громадян України скористалися всіма перевагами безвізового режиму», – йдеться у повідомленні Держприкородонслужби.

Прикордонники зазначають, що певний «ажіотаж» серед бажаючих безперешкодно подорожувати спостерігався в перші місяці дії безвізу – в середньому прикордонники оформляли до 90 тисяч українців за місяць. У листопаді минулого року цей показник становив вже 32,5 тисячі осіб. З настанням літа, тобто періоду активних відпусток та мандрівок, очікується знову збільшення пасажиропотоку. Так, у травні зафіксовано 37 тис. поїздок українців-безвізовиків, що на 21% більше ніж у квітні.

Відомо, що найбільше українців обирають авіаційні шляхи для подорожей, найменше – морем. Своєрідним головним «вікном до Європи» для України залишається Польща. Саме через неї до країн ЄС потрапляє найбільша кількість українців. Найменший потік мандрівників з України до країн ЄС через словацький кордон.

Черги у пунктах пропуску мають періодичний характер і пов’язані зі святами, періодом відпусток, масовими міжнародними заходами, а також сезонними роботами за кордоном та малим прикордонним рухом. Крім того, останнім часом на кордоні з ЄС черги утворюються з вини власників авто на «євро бляхах» і так-званих пересічників, які упродовж доби можуть по декілька разів перетинати кордон. У взаємодії з європейськими колегами Держприкордонслужба намагається оперативно реагувати на такі ситуації.

Прикордонники також повідомляють, що Державна прикордонна служба України виконала всі визначені завдання, передбачені Планом лібералізації. Зокрема було обладнано всі авіаційні, міжнародні й міждержавні пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС автоматизованими робочими місцями з функцією біометричного контролю, що дає змогу зчитувати та автоматично перевіряти всі типи біометричних документів. Крім того, робота щодо нарощення технічних можливостей відомчих інформаційних систем не припиняється.

Варто також зазначити, що за даними FRONTEX у 2017-му році у в'їзді до країн ЄС загалом відмовлено 44 тис. українцям, що становить 0,16% від усіх наших співгромадян, що вирушили до ЄС минулого року. Головними причинами відмови у в'їзді стали: непідтвердження мети поїздки,  недостатнє фінансове забезпечення, перевищення строку перебування.

Довідково. Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом – статус, що надав громадянам України право вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання візи.

Починаючи з 11 червня 2017 року Українці, які мають біометричні паспорти, можуть приїжджати в країни ЄС з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.

При в'їзді в Шенген, окрім біометричного паспорту, громадянам України необхідно мати підтвердження мети поїздки, місця проживання, наявність фінансових коштів, намір повернутися до місця постійного проживання, медичне страхування.

Угода про безвізовий режим України з ЄС була підписана у Страсбурзі 17 травня 2017 року. Від України її підписав Президент Петро Порошенко, від ЄС голова Європейського парламенту Антоніо Таяні.

Відзначимо, що безвізовий режим не розповсюджується на осіб, котрі мають намір прибути до ЄС з метою працевлаштування чи навчання.

Теги