ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Молодіжний оркестр «Слобожанський» дасть концерт з одним із кращих світових скрипалів Валерієм Соколовим

29 травня 2018 | 12:41

Сольні партії відомий музикант виконає на інструменті роботи Страдіварі.

Концерт «Душа скрипки» відбудеться 3 червня о 19:00 у Будинку Алчевських.

Валерій Соколов народився в Харкові в 1986 році. Початкову музичну освіту здобув у Дитячій музичній школі № 9 і Харківській середній спеціальній музичній школі-інтернаті. З 17 років його музична кар'єра розвивалася поза межами України.

«Сьогодні Валерій Соколов – один з кращих скрипалів світу, його сольні концерти проходять у кращих концертних залах Європи – Вігмор-Холі в Лондоні, театрі Шатле в Парижі, консерваторії їм. Джузеппе Верді в Мілані та інших, тому кожен його виступ у Харкові – знакова подія в музичному житті міста», – розповідає директорка оркестру Олена Єрьоміна.

Протягом своєї творчої кар'єри музикант співпрацював з оркестром Бі-Бі-Сі, оркестром де Парі, камерним оркестром Європи, оркестром радіо Франції, оркестром баварського радіо і багатьма іншими.

«Але перший концерт з оркестром у моєму житті відбувся саме з МАСО «Слобожанський». Це було майже двадцять років тому, – згадує Валерій Соколов. – І сьогодні мені знову приємно виступати в Харкові з цим колективом, бачити і відчувати на сцені живий ентузіазм молодих харківських музикантів».

Валерій Соколов є одним з небагатьох скрипалів, які грають на інструменті роботи знаменитого майстра Страдіварі.

«Я довго боявся неї торкатися. У мене були для цього причини, я чув, як «металево» можуть звучати скрипки, коли потрапляють не в ті руки, коли не та школа, як може сумнівно звучати інструмент на великих сценах. Але пройшло вже 10 років, і я, зрозуміло, звик».

Для диригента Національної філармонії України Віталія Протасова виступ на сцені Будинку Алчевських буде диригентським дебютом перед харківською публікою.

У програмі заходу прозвучать концерти для скрипки з оркестром італійського композитора і скрипаля Нікколо Паганіні, а також американського композитора Семюела Барбера.

«Ці два твори входили до репертуару сезону - 2017/18 і були виконані мною на концертних майданчиках Лозанни, Женеви, Веймара, – каже Валерій Соколов. – У Харкові Барбер - не частий гість, але його концерт є справжньою перлиною скрипкової музики».

Наступне концертне дійство на сцені Будинку Алчевських пройде 8 червня. Це буде концерт камерної музики під назвою «Віртуозний квінтет», в якому візьмуть участь музиканти-віртуози з США, Німеччини, Греції та України. А вже 12 червня в актовій залі Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України відбудеться концерт «Романтичні історії», на якому музиканти МАСО разом із солістами з Німеччини і грецьким диригентом, кращим молодим музикантом Європи 2008 року Діонізісом Грамменосом зіграють твори композиторів-романтиків.

Купити квиток на концерти можна в касі МАСО «Слобожанський», тел.: 706-17-16 (вул. Жон Мироносиць, 13 (офіс оркестру)).

Теги: концерт слобожанський

Версія для друку Поділиться:


Вверх