ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Близько 350 випускників військового вишу поповнили лави офіцерів Збройних сил України

29 травня 2018 | 12:26

26 травня відбулася урочиста церемонія випуску молодих офіцерів, які успішно закінчили навчання в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Захід проходив на Меморіалі Слави у Харкові. Від голови області Юлії Світличної привітання випускникам передав директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов.

«Завдяки зусиллям Президента України - Верховного Головнокомандувача Збройних сил України Петра Порошенка армія держави змінюється радикально. Концепція, яка за його вимогою була застосована в розвитку Повітряних сил, призвела до того, що ми отримали високомотивованих, повністю готових до бойових завдань випускників військових закладів», - зазначив Олексій Максимов.  

Так, серед випускників видового навчального закладу 6 завершили навчання із золотою медаллю та ще 13 - з дипломом з відзнакою. Також з-поміж молодих офіцерів було 10 осіб з досвідом участі в антитерористичній операції (ООС) на території Донецької та Луганської областей. Майже третина від усіх випускників є продовжувачами військових династій, а 50 - стали армійцями у третьому поколінні.

Зі знаменною датою винуватців урочистостей привітав командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-полковник Сергій Дроздов.

«Протягом багатьох десятиліть випускники університету створювали його славетну історію. На жаль, на 27-му році незалежності український народ платить надзвичайно велику ціну за право жити у вільній державі. Навічно залишилися в бойовому строю 28 випускників ХНУПС, які поклали життя за мирне небо. Новому ж поколінню офіцерів щиро зичу міцного здоров’я та службових досягнень в ім’я України», - сказав Сергій Дроздов.

Від імені випускників за своє офіцерське становлення старшим наставникам подякував лейтенант Денис Годованець і прочитав власний вірш «Україна – понад усе!».

За доброю традицією, представник православного духівництва благословив молодих воїнів на службу і побажав всіляких гараздів.

Після церемонії вручення дипломів та нагрудних знаків випускника у супроводі символічної пісні «З ім’ям Кожедуба» до неба піднялися повітряні кульки, які понесли банер з написом «ХНУПС. Випуск-2018» .

Вперше в житті офіцерські погони сьогодні одягнула лейтенант Ксенія Штанько. За п’ять років навчання на інженерно-авіаційному факультеті дівчина опанувала спеціальність, пов’язану з обслуговуванням літальних апаратів, а з другого курсу активно займалась у різних творчих колективах ХНУПС.

«Згідно з розподілом мене направили до однієї з військових частин армійської авіації Сухопутних військ. Поїду до Херсонщини. Труднощі мене не лякають. Адже у мене були такі добрі викладачі і командири, в яких навчилась ніколи не зраджувати своїй мрії, а вона у мене - кольору неба. Так, дуже шкода розставатися з друзями, але попереду в мене буде теж чимало цікавого», - зауважила молодий офіцер.

Вже наступного тижня хлопці та дівчата прибудуть до нових місць служби і в новій ролі продовжать захищати Україну.

Довідка. Історія цього видового вишу розпочалася 12 листопада 1930 року із заснування в Чугуєві 9-ї військової школи льотчиків та льотчиків-спостерігачів.

За багаторічну історію ХНУПС підготував близько 130 тисяч офіцерів, професійних сержантів та цивільних фахівців. Серед випускників ХНУПСу - 6 Героїв України, 578 Героїв Радянського Союзу, з яких 28-ми були надані ці високі звання двічі, а маршал авіації Іван Кожедуб став тричі Героєм Радянського Союзу (за 1941-1945 роки Іван Микитович здійснив 330 бойових вильотів, у 120 повітряних боях він збив 62 літаки противника). Серед вихованців цього вишу також - 27 льотчиків-космонавтів та чотири колишні міністри оборони.

Фото

Теги: максимов випуск університету повітряних сил кожедубівці офіцери

Версія для друку Поділиться:


Вверх