ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Кабміні відзвітували про результати масштабної перевірки якості ремонтів доріг у країні

24 травня 2018 | 11:09

Програму відновлення автошляхів уряд розпочав у 2016 році. Тоді відновили 900 км доріг, у 2017-му – вже понад 2 100 км. Це найбільша кількість доріг, яка відремонтована за рік, з 2005 року.

Цього року на ремонти і будівництво доріг буде спрямовано близько 47 млрд грн. Буде якісно відремонтовано близько 4 000 км автошляхів. Завдання, поставлене Прем’єр-міністром України, – ремонти мають бути якісними, український бюджет не має заплатити ані копійки за неякісні роботи на дорогах.

23 травня під час засідання Кабінету міністрів України керівник Державного агентства автомобільних доріг Славомір Новак звітував про результати масштабної перевірки якості ремонтів доріг в Україні.

Для чого проводились перевірки

Після ремонтів доріг в усіх країнах світу недоліки були, є і будуть. Але такі недоліки повинні бути ліквідовані коштом підрядників у межах гарантійних термінів.  

Тому головне завдання таких перевірок – виявити дефекти, вказати підряднику, який виконував ці роботи, на недоліки, змусити його за власні кошти виправити ці недоліки.

Де проведені перевірки

На сьогодні перевірки здійснено на 90% усіх об’єктів. 12 бригад ДП «Дорожній контроль якості» перевірили 487 об’єктів. На 10% об’єктів перевірки будуть завершені до 1 червня.

Результати перевірки якості ремонтних робіт у 2017 році

З 487 об’єктів на 136 було виявлено недоліки, на 80 об’єктах – а це майже 60 % – дефекти вже ліквідовано.

Усі недоліки не є серйозними. Це тріщини, лущення, викришування. Однак своєчасне виявлення та ліквідування цих дефектів дозволяє не допустити подальшого руйнування відремонтованих доріг.

Усі дефекти, виявлені під час перевірок, ліквідують підрядники за власний кошт.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що за ті кошти, які виділяє уряд на ремонти доріг, ремонти мають бути виконані якісно. «Принципово важливим є покарати винних. Я розраховую на серйозні системні дії від Міністерства внутрішніх справ», - заявив Володимир Гройсман.

Державне агентство автомобільних доріг забезпечило внесення змін до усіх договорів, які укладаються з цього року і надалі, і передбачило гарантійний термін для поточного середнього ремонту – 5 років, на капітальний ремонт – 10 років. Тобто протягом цього часу жодна копійка платників податків не буде витрачена на виправлення помилок приватних компаній, які виконують ремонтно-будівельні роботи, зазначають у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

Фото

Теги: кабмін дороги

Версія для друку Поділиться:


Вверх