ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Марк Беккер провів засідання штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників

23 травня 2018 | 10:26

Під час засідання 23 травня підбили підсумки роботи за минулий тиждень, а також розглянули хід вирішення питань, які були порушені на попередніх засіданнях.

Так, з початку роботи оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів розглянуто 46 звернень (у тому числі звернення, що надійшли на телефон «гарячої лінії»). На опрацюванні знаходиться 22 звернення. Наразі оперативним штабом відпрацьовані 24 звернення.

На початку засідання члени штабу доповіли Марку Беккеру про проведену роботу. Землевпорядники, правоохоронці, фахівці ХОДА та представники органів юстиції на минулому тижні відпрацьовували звернення громадян та керівників сільгосппідприємств із Красноградського, Лозівського, Валківського, Харківського, Сахновщинського, Нововодолазького та Краснокутського районів. За результатами роботи факти рейдерства не підтверджені.

Перший заступник голови ХОДА надав відповідні доручення членам штабу та зазначив, що права землекористувачів не повинні порушуватися, а всі конфліктні ситуації сторони мають вирішувати виключно за законом.

Також на розгляд учасників засідання штабу було винесено питання щодо скарги керівника сільськогосподарського підприємства Шевченківського району на дії представників правоохоронних органів. За словами юриста підприємства, з боку правоохоронців чиниться тиск та перешкоджання веденню господарської діяльності. Зокрема, було зазначено, що минулого року проти господарства відкрито кримінальне провадження щодо самовільного захоплення земельних ділянок. Проте, на думку юриста, ці ділянки – невитребувані паї, що використовуються підприємством на основі чинного договору оренди. Керівництво сільгосппідприємства вважає дії правоохоронців незаконними та звернулось із проханням до членів штабу вплинути на ситуацію. 

«Вашу заяву буде передано в обласну прокуратуру. Розглядати порушення з боку правоохоронних органів має відповідне відомство. Хоча звернення буде внесено в протокол засідання штабу - ми також триматимемо ситуацію на контролі», - зазначив Марк Беккер.

Нагадаємо, штаб був створений розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної. Головною метою його діяльності є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо протиправного захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщає діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів.

До складу штабу входять представники силових структур області, громадських організацій, які об'єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, фіскальної служби та Держгеокадастру області.

Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів: (057) 705-01-59, (066) 339-10-58.

Фото

Теги: беккер мобільний штаб земля

Версія для друку Поділиться:


Вверх