Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Богодухові відкрили інклюзивно-ресурсний центр, ресурсну кімнату та медіатеку

У Богодухові відкрили інклюзивно-ресурсний центр, ресурсну кімнату та медіатеку

У відкритті центру взяла участь голова ХОДА Юлія Світлична, яка 19 травня перебуває з робочою поїздкою в Богодухівському районі.

Новий інклюзивно-ресурсний центр розмістився в Богодухівському ліцеї № 3. Тут створені всі умови для дітей з особливостями розвитку. У приміщенні провели капітальний ремонт та обладнали його спеціальними меблями, мультимедійним обладнанням та устаткуванням, що відповідає вимогам до таких центрів. Також тут є іграшки та матеріали для проведення занять за новітніми методиками. Центр надаватиме корекційні послуги для всіх дітей Богодухівського району, які цього потребують.

«У державі вперше впроваджується комплексний підхід щодо навчання дітей з інклюзивними потребами, - підкреслила Юлія Світлична. - Завдяки тому, що ми підписали меморандум із Благодійним фондом Петра Порошенка, сьогодні можемо комплексно реалізовувати в Харківській області державну політику щодо інклюзивної освіти. Створення таких центрів, ресурсних кімнат та медіатек у школах області – це результат спільної роботи державної та місцевої влади, а також спонсорської допомоги».

Директор КЗ «Богодухівський інклюзивно-ресурсний центр» Олена Кононенко відзначила, що на даний момент займатися в центрі будуть понад 120 дітей району, надалі їх кількість може бути збільшена.

«Попит на наші послуги значний, у центрі давно була потреба, - сказала Олена Кононенко. -  Для батьків це дуже велика допомога, адже всі батьки мріють про те, щоб їх діти були здорові, розумні, а головне – щоб вони були прийняті в суспільстві. Коли дитина реалізована, вона щаслива. У цьому ми й допомагаємо. Вам, Юліє Олександрівно, дуже велика подяка за вашу підтримку. Це настільки велика справа!».

Серед перших відвідувачів центру – мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу Ірина Ришко. Ірина виховує 6 дітей від 8 до 19 років. До центру привела сина, який має вади мовленого розвитку.

«Ми в захваті від цього центру. Дуже чекали на його відкриття. Тут чудові умови, діти себе почувають, як удома», - відзначила Ірина.

До розвитку інклюзивної освіти в Богодухівському районі долучилася й місцева ЗОШ № 2. Для учнів з особливими освітніми потребами тут відкрили ресурсну кімнату та медіатеку. Голова ХОДА оглянула роботи, проведені в приміщеннях школи. Тут зробили поточний ремонт та встановили нове обладнання. У ресурсній кімнаті облаштували три зони: соціально-побутової реабілітації, навчальну та зону гри. Медіатеку забезпечили всім необхідним інформаційним ресурсом.

Нагадаємо, в січні 2018 року перший на Харківщині інклюзивно-ресурсний центр відкрили в Балаклійському районі. До кінця року такі центри мають з'явитися в кожному районі області. Окрім того, у планах ХОДА - створити 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек.

Більше фото