ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На заводі Малишева презентували танк – вишивку

17 травня 2018 | 16:19

На заводі Малишева презентували танк – вишивку

Тепер полотно із зображенням бойової машини буде презентувати підприємство, прикрашати урочисті та святкові заходи.

Як зазначили у прес-службі заводу Малишева, цього року підприємство відзначило Всесвітній день вишиванки по-особливому. Напередодні свята тут виникла ідея створити грандіозне жовто-блакитне полотно з танком «Оплот», розшитим національними візерунками.

«Вишиванка – це символ та традиції української культури, і саме свято вишиванки символізує єдність нашого народу, – вважає генеральний директор ДП «Завод імені В.О. Малишева» Олександр Хлань. – Тому ми вирішили створити полотно із зображенням вишитого танку, як візитівку продукції нашого підприємства, поєднати сучасність з національною традицією».

Ініціатори оригінальної вишивки розповіли, що площа величезного банера складає 6 квадратних метрів. Полотно символізує прапор України, і ця ідея потребувала з'єднання двох полотен – жовтого та блакитного кольорів. Банер призначається для встановлення не тільки в приміщеннях, тому зроблений з міцного і стійкого до дощу і вітру матеріалу.

«У вишивці танка використані декілька візерунків у вигляді своєрідного печворку. Задля автентичності української вишивки фрагменти розташовуються на білому фоні, тому танк вишитий на третьому полотні, пришитому до головного як аплікація,  - пояснили заводчани. - Велика площа вишивки потребувала грандіозної кількості стіжків. Їх загальна кількість склала близько 3 мільйонів: 1,5 мільйони пішло на загальний силует бойової машини, 750 тисяч - на вишивку назви та логотипу підприємства, приблизно стільки ж - на ствол танку».

Реалізували незвичайну ідею спеціалісти фабрики художніх виробів. Ця робота стала для вишивальниць справжнім випробуванням на майстерність і міцність. За словами менеджера фабрики художніх виробів Ганни Скляр, вишивання танку стало найскладнішим замовленням за всі роки існування їх підприємства.

Теги: завод малишева вишивка

Версія для друку Поділиться:


Вверх