ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Сучасний Лист, або «Класичний» Тарантіно. Харків'ян запрошують на концерт норвезького музиканта

16 травня 2018 | 10:23

Вперше в Україну приїжджає Аксель Колстад - норвезький піаніст і композитор, який кожен свій виступ перетворює в яскраве шоу.

«Ференц Лист нашого часу», «Квентін Тарантіно класичної музики» - так називають музиканта західні ЗМІ.

Аксель Колстад народився в 1981 році, закінчив Норвезьку академію музики в Осло в 2006-му, зараз багато гастролює країнами Європи та Азії. «А ще він ініціював перший в історії людства космічний концерт - запропонував це компанії, яка планує організовувати туристичні суборбітальні польоти, щоправда, поки тільки як ідею. Але ця історія найкраще характеризує Акселя Колстада - музиканта, який не боїться фантазувати», - розповідають організатори концерту в Харкові.

Візит музиканта в Україну присвячений Дню Європи та пройде 19 травня в рамках Art-performance «Художня симфонія» на сцені органного залу філармонії. У програмі, крім хітів класичної та сучасної академічної музики, прозвучить новий твір Колстада - концерт для фортепіано з оркестром.

«Концерт для фортепіано з оркестром, який прозвучить в Харківській філармонії 19 травня, присвячений моєму батькові - легенді баскетболу Альберту Леону Хазану. Він помер у кінці січня. Цей концерт - данина поваги йому. Тому для мене особливо важливо виконати його в країні, де народилася мати батька - моя бабуся. Це буде нелегко для мене, але світ заслуговує на те, щоб почути про мого батька, і я буду розповідати про нього за допомогою слів і музики до кінця свого життя», - зазначив композитор.

Сам Колстад  виконає соло на фортепіано, а супроводжуватимуть виступ симфонічний оркестр філармонії (диригент - Юрій Янко) й академічний хор ім. В. Палкіна (художній керівник - Андрій Сиротенко).

Art-performance «Художня симфонія» - проект-експеримент філармонії. Кілька художників протягом концерту створюватимуть витвори. Робочі місця для них облаштують прямо в органній залі, а матеріали вони принесуть з собою. Слухачам демонструватимуть процес створення картин на великому екрані. Цей незвичний концерт проходитиме 19 травня. Початок - о 18:30. Придбати квитки можна на сайті або у касах філармонії.

Фото

Теги: філармонія концерт

Версія для друку Поділиться:


Вверх