Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

УКР
Звичайна версія
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині запустили швидкісний поїзд для експортерів товарів до країн Європи

05 травня 2018 | 15:56

Пілотний проект «Слобожанський експорт до ЄС», ініційований головою ХОДА Юлією Світличною, дозволив скоротити строки доставки продукції наших підприємств до кордонів європейських країн з 15 до 2 діб.

У 2017 році експорт товарів та послуг харківських підприємств до країн ЄС збільшився на 17,2% та склав 307,7 млн дол. США. У тому числі експорт товарів склав 234,6 млн дол. (збільшився на 17,7%), експорт послуг – 73,1 млн дол. (збільшився 15,7%).

«Ми твердо налаштовані на закріплення і розвиток цих результатів. Уже в січні-лютому поточного року показник експортнгого постачання товарів до країн ЄС склав 45,8 млн доларів США та збільшився на майже 40 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року», - розповів перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.

Він відзначив, що обласна влада постійно співпрацює з підприємствами регіону, які вже експортують товари до ЄС або збираються налагодити таку роботу, з метою сприяти вирішенню проблемних питань, які виникають. Одним з ключових серед таких питань тривалий час було логістичне, а саме - тривалість проходження вантажів до кордону з європейськими країнами. Вона складала від 10 до 15 діб, що іноді призводило до порушення умов контрактів з європейськими партнерами.

Тому за ініціативи керівника області Юлії Світличної та за підтримки ПАТ «Укрзалізниця» було проведено експеримент щодо скорочення тривалості постачання вантажів з Харкова до країн-членів ЄС.

«Зокрема, проектом передбачалось формування експериментального поїзда «Слобожанський експорт до ЄС» та відправлення його за спеціально розробленим прискореним графіком з Харківської області до західного кордону України. Це забезпечило істотне прискорення проходження нормативної добової відстані у декілька разів. До кордону з ЄС товари доставлялися протягом 1,5 – 2 діб, - розповів Марк Беккер. - «Проект «Слобожанський експорт до ЄС» є яскравим прикладом ефективної взаємодії обласної державної адміністрації, галузевих підприємств та бізнесу. Він, безумовно, сприятиме активізації зовнішньоекономічної діяльності в рамках імплементації Угоди про aсоціaцію між Україною та Європейським Союзом. Крім того, це надає додаткові можливості харківським експортерам у переорієнтуванні каналів продажу власної продукції зі східних ринків на європейський».

За даними першого заступника голови ХОДА, найсуттєвіші експортні постачання харківських товарів серед країн Європейського Союзу у 2017 році здійснювались до Польщі (34,3 млн дол.), Німеччини (31,9 млн дол.), Угорщини (20,9 млн дол.), Нідерландів (20,3 млн дол.), Іспанії (18,6 млн дол.), Литви (13,2 млн дол.), Словаччини (12,9 млн дол.), Італії (12,8 млн дол.), Румунії (12,1 млн дол.).

Основна експортна продукція - машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукти рослинного походження, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінні метали та вироби з них, вироби з каменю, гіпсу, цементу.

«Харківська область довела, що спроможна експортувати не тільки сировину, а перш за все, продукцію з високою доданою вартістю. Саме завдяки цьому спостерігається збільшення експортного постачання до країн ЄС», - підкреслив Марк Беккер.


Теги: світлична беккер єс експорт експрес

Поділиться:Схожі новини