ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На концерті молодіжного оркестру «Слобожанський» прозвучить соло для двох фаготів

07 травня 2018 | 11:58

У програмі - класичні музичні твори, які рідко виконуються на концертних майданчиках міста.

«Ми прагнемо відкривати нові імена, виховувати нові таланти, давати дорогу молодим талантам, – говорить художній керівник молодіжного колективу, Народний артист України Гаррій Абаджян. - І в цьому плані концерт, який пройде 11 травня, дуже показовий, адже він стане дебютом диригента і одразу двох солістів».

Музиканти Олексій Ніколаєнко і Володимир Рогоза - друзі дитинства. Разом навчалися в музичній школі, потім - у музичному училищі, разом закінчували консерваторію за класом фагота. Зараз Олексій працює у Дніпровській філармонії, а Володимир - у МАСО «Слобожанський». У цей раз вони дебютують як солісти.

«Фагот зазвичай звучить у складі оркестру. Почути соло для фагота можна нечасто, а для двох фаготів - взагалі вкрай рідко, - розповідає Гаррій Абаджян. - Його іноді навіть називають «мало сольним» інструментом, у сенсі – таким, що рідко використовується в соло. Фагот - інструмент, що вимагає від музиканта високого професіоналізму і майстерного виконання. Але коли на ньому виконує соло яскравий талановитий музикант, цей інструмент може доставити слухачам величезну естетичну насолоду, на ньому можна грати музику різного характеру від лірики до гротеску».

Диригент концерту Ігор Соловей відомий як музикант-валторніст, який виступав у складі різних оркестрів України, Франції та Німеччини. По закінченню диригентського факультету Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського він співпрацював з симфонічними оркестрами Хмельницького, Дніпра та Донецька. У 1994-1996 роках Ігор Соловей працював в академічному Молодіжному симфонічному оркестру «Слобожанський» як оркестрант, і от більше ніж за 20 років відбудеться його дебют для харківської публіки вже за диригентським пультом.

У програмі концерту - твори, які дуже рідко можна почути на концертних майданчиках міста. Це твори чеських авторів - «Концерт для двох фаготів з оркестром» Яна Ванхаля і «Симфонія №7» Антоніна Дворжака, а також «Увертюра № 3» німецького композитора Людвіга ван Бетховена, яка, на думку деяких музикознавців, є «одним з найбільших чудес симфонічного мистецтва».

Концерт відбудеться 11 травня в Будинку Алчевських о 19:00. А наступний виступ МАСО пройде 18 травня. Це буде традиційний вечір «Максим Розенфельд - про Дунаєвського», в якому відомий харківський екскурсовод і оповідач познайомить публіку з біографією великого композитора, пов'язаного з Харковом, а Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» зіграє його музику.

Фото

Теги: концерт слобожанський

Версія для друку Поділиться:


Вверх