Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Облдержадміністрація спільно з волонтерами буде розвивати санітарну авіацію в області

Облдержадміністрація спільно з волонтерами буде розвивати санітарну авіацію в області

Відповідний меморандум про співпрацю підписали ХОДА та ГО «Громадський повітряний патруль».

Проект волонтерської санавіації працює на Харківщині вже понад 2 років. Ініціатива щодо його створення належить професійному льотчику, співзасновнику ГО «Громадський повітряний патруль» Юрію Покусаю і співзасновниці БФ «Харків з тобою», виконавчій директорці «Українсько-німецької медичної асоціації» Вікторії Мілютіної. Цієї весни громадські працівники і Харківська обласна державна адміністрація підписали меморандум про співпрацю.

Так, у минулому році волонтерська санавіація здійснила 31 виліт: перевезла 16 пацієнтів і 15 разів привозила лікарів на консультацію в важких випадках.

Як зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк, підтримку «крилатих волонтерів» у питаннях надання екстреної медичної допомоги жителям області важко переоцінити.

«Особливо актуальна допомога для віддалених районів, які знаходяться на відстані 100 і понад кілометрів від обласного центру. В екстрених випадках, коли рахунок йде на хвилини, і потерпілого необхідно терміново доставити в лікарню, розраховувати можна тільки на авіаторів. Як правило, від постановки завдання до його вирішення у них виходить не більш ніж 40 хвилин. Були випадки, коли лікар, який прибув на виклик, надавав термінову допомогу пацієнтові на місці, не гаючи дорогоцінного часу», - сказав Михайло Черняк.

4 травня він відвідав злітно-посадковий майданчик «Рокитне» в Нововодолазькому районі, де цивільні авіатори демонстрували свої можливості.

Михайло Черняк відзначив, що керівникам районів області вже поставлено завдання привести до ладу злітно-посадкові смуги в районах області, які необхідні для роботи малої авіації. Також буде розглянуто питання отримання дозволу на використання злітних майданчиків Міжнародного аеропорту «Харків» і авіаційного заводу.

«У разі звернення до нас представників Центру екстреної медичної допомоги, ми виконуємо політ задля порятунку життя людини, - каже Юрій Покусай. - Ми використовуємо літаки Socata. Це легкий тримісний літак французького виробництва. Він може використовувати ґрунтові аеродроми і непідготовлені майданчики - для зльоту потрібно 250-300 метрів. Також він економічний, надійний і легкий в управлінні».

За словами пілота, на злітно-посадковому майданчику в Нововодолазькому районі знаходяться три таких літаки. Крилата машина легко бере вагу трьох осіб. Як правило - це пілот, пацієнт і анестезіолог Центру екстреної медичної допомоги. При цьому представники ГО «Громадський повітряний патруль» відзначають, що допомога постраждалим надається безкоштовно. Витрати за пальне беруть на себе волонтери.

Як зазначив Юрій Покусай, крім медичної допомоги, пілоти завжди готові надати «крила» для важливих завдань органів державної влади, пошуку зниклих дітей і для патріотичного виховання молоді. Він також подякував керівництву ХОДА за взаєморозуміння і підтримку.