Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У ХОДА обговорили нагальні питання організації перевезень окремих категорій пільговиків

У ХОДА обговорили нагальні питання організації перевезень окремих категорій пільговиків

Робоча нарада з головами РДА, міських рад, міст обласного значення та представниками ОТГ відбулася 3 травня під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

Як він зазначив, наразі на обліку в органах соціального захисту перебувають 653 тисячі громадян пільгових категорій, з яких 480 тисяч, відповідно до законодавства, мають право на пільговий проїзд. Станом на 1 квітня в усіх районах області та містах обласного значення (крім м. Харкова) у місцевих програмах затверджені видатки на відшкодування витрат за безоплатне перевезення деяких категорій громадян автомобільним і залізничним транспортом у сумі 22 млн грн. Михайло Черняк наголосив, що саме органи місцевого самоврядування, місцеві ради та ОТГ згідно з постановою Кабінету міністрів України мають забезпечити оплату пільгового проїзду.

Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага, наразі керівники ОТГ та органів територіальних одиниць не розглядають можливості проведення монетизації пільгового проїзду для місцевих жителів. Наразі нагальним питанням є організація перевезень окремих категорій пільговиків.

Так, заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов розповів про організацію цих перевезень в обласному центрі. За його словами, по місту пільговий проїзд буде надаватися у безготівковій формі. Крім цього, було розширено перелік категорій осіб, які мають безоплатний проїзд у міському пасажирському електротранспорті (ветерани праці, пенсіонери за віком, особи з інвалідністю 3 групи тощо), їх кількість - майже 700 тис.осіб. Для цього в м. Харкові впроваджується система єдиного електронного квитка E-ticket.

Для перевезення пільговиків-харків’ян, які мають земельні ділянки в садових товариствах Харківського та Дергачівського районів, міський бюджет передбачив певну субвенцію.

За словами Євгена Водовозова, наразі система перевезення пільговиків проходить персоніфікацію і не працює в повному обсязі. Ймовірно нова система проїзду за електронними картками в Харкові запрацює восени, проте громадам області потрібно вести діалог з містом вже зараз. Так, слід провести персоніфікацію пільговиків та укласти угоду з відповідним комунальним підприємством, замовити там певну кількість електронних карток.

Для того, щоб забезпечити взаємодію щодо організації перевезень окремих категорій пільговиків з районів по місту Харків, Михайло Черняк запропонував створити робочу групу.

«Важливо пам’ятати, що великий пасажиропотік між Харковом та найближчими районами – люди їдуть на роботу, в гості, на лікування. Тож для того, щоб не було непорозуміння, ми повинні відпрацювати ці питання. Цю робочу модель буде розповсюджено на решту районів», - зазначив Михайло Черняк.

За створення єдиної електронної системи, яка б дозволяла безперешкодно мати пільги в усіх куточках області, виступили представники ОТГ та РДА.

Довідка. 14 березня 2018 року Кабінетом міністрів України прийнято Постанову № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах», якою затверджено Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах (діє з 24.03.2018).

Документом передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік. Крім того, визначено основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Зокрема, особам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах, установлено соціальну норму в мінімальній кількості 30 поїздок на місяць. З урахуванням цієї норми пільги будуть надаватися у готівковій формі в разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.