НБУ увів в обіг нові монети вартістю 1 і 2 гривні
Вони перебуватимуть в обігу разом з відповідними монетами та банкнотами старого зразка.
Водночас Національний банк припиняє друкувати банкноти номіналом 1 та 2 гривні.
«Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу, – наголосив директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко. – Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть, з часом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти».
Як пояснюють у НБУ, заміна банкнот низьких номіналів пов’язана також з розвитком безготівкових розрахунків, зміною купівельної спроможності гривні за останні 20 років та зміною у поведінці споживачів. Розвиток безготівкових розрахунків призводить до зменшення кількості номіналів у номінальних рядах країн світу, і Україна – не виняток.
Загалом у цьому році буде відкарбовано близько 140 млн монет номіналом 1 гривня та 145 млн монет номіналом 2 гривні, які мають забезпечити потреби економіки в цих номіналах та поступову заміну зношених банкнот номіналами 1 та 2 гривні.
Нові монети – невеликі за розміром, легкі. Вони виготовлені зі сталі з гальванічним покриттям. Вага монети номіналом 1 гривня становить 3,3 грама, а номіналом 2 гривні – 4 грами. Для порівняння, монета номіналом 1 гривня старого зразка удвічі важча – її вага становить 6,8 грама.
Довідка. Відповідно до політики оптимізації готівкового обігу України Національний банк України прийняв рішення поетапно вводити в обіг нові обігові монети - 1, 2, 5 та 10 гривень.
З 27 квітня 2018 року розпочався перший етап – уведено в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.
Другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривень вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).