Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У 2018 році в області створять 19 нових опорних шкіл

У 2018 році в області створять 19 нових опорних шкіл

Питання, пов’язані з реалізацією освітньої реформи та впровадження концепції «Нової української школи», обговорили під час всеукраїнської селекторної наради.

Захід пройшов 24 квітня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка. У своєму виступі він, зокрема, наголосив, що одним з ключових аспектів реалізації освітньої реформи є створення опорних навчальних закладів.

Як зауважив заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев, який взяв участь у нараді, на даний момент в області працюють 22 опорні школи з 33 філіями. По одному опорному закладу створено у Барвінківському, Богодухівському, Борівському, Валківському, Дворічанському, Зачепилівському, Зміївському, Золочівському, Ізюмському, Красноградському, Шевченківському районах та Старосалтівській і Чкалівській ОТГ. По дві опорні школи мають Близнюківський, Краснокутський та Первомайський райони, три створено у Лозівському районі.

Загалом в опорних школах навчаються 11,2 тис. учнів. У закладах створено інклюзивний 31 клас, де навчаються 86 учнів з особливими освітніми потребами.

«Протягом січня-березня у зв’язку з об’єднанням громад прийняті рішення про передавання двох опорних шкіл та трьох філій з мереж Зачепилівського та Ізюмського районів до Зачепилівської та Оскільської ОТГ, - уточнив Анатолій Бабічев. - Крім того, протягом січня-квітня створено ще 7 освітніх округів (які включають 7 опорних закладів та 7 філій) - у Балаклійському, Близнюківському, Ізюмському, Сахновщинському районах та Нововодолазькій ОТГ».

У цілому Перспективний план модернізації мережі закладів загальної середньої освіти Харківської області на 2018 рік передбачає створення 19 нових опорних шкіл з 1 вересня 2018 року.

Також у ході наради обговорили питання впровадження «Нової української школи». На реалізацію концепції у цьому році в державному бюджеті передбачено майже 1 млрд грн: 40% коштів спрямують на закупівлю дидактичних матеріалів для 1 класів, 40% - на придбання меблів для 1 класів і 20% - на комп’ютерне обладнання. Як зауважила міністр науки і освіти Лілія Гриневич, освітня субвенція передбачає співфінансування з місцевих бюджетів. При цьому значні переваги мають ОТГ: вони мають виділити 10% вартості обладнання, тоді як інші місцеві бюджети мають виділити 30% вартості.