Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Близько 50 учасників АТО зможуть купити квартири за допомогою обласної програми в цьому році

Близько 50 учасників АТО зможуть купити квартири за допомогою обласної програми в цьому році

Кошти на фінансування програми підтримки учасників АТО в придбанні і будівництві житла вже виділені з обласного бюджету. Програма почне працювати протягом місяця.

Про це розповів директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабінович під час брифінгу 19 квітня.

Він нагадав, що в рамках регіональної програми в 2016-2017 роках квартири придбали 87 сімей учасників АТО. Серед них: 29 - однокімнатних квартир, 54 - двокімнатних та 4 трикімнатні.

«У цьому році планується придбання близько 50 квартир. Цінові параметри жорстко лімітовані Мінрегіонбудом, вони щорічно визначаються по кожному регіону. Цього року ліміт для нашої області - 11,7 тис. грн за кв. м. Також жорстко обмежені параметри метражу: 21 кв. м на людину плюс 10,5 кв. м на сім'ю, - розповів Михайло Рабінович. - Сім'я може купити квартиру більше, але доплачувати за метри понад ліміт буде без урахування підтримки з бюджету (яка становить 40% вартості)».

За словами Михайла Рабіновича, списки охочих взяти участь у програмі формуються спільно з громадськими організаціями учасників АТО.

Кошти з обласного бюджету виділяються під кожну конкретну квартиру - по мірі того, як учасники збирають і подають необхідні документи.

Також директор Департаменту містобудування та архітектури зазначив, що в цьому році було прийнято рішення про створення спільної комісії ХОДА та обласної ради, яка буде додатково регулювати виконання програми, дотримання пріоритетів і черговості.

«Досі проблем і претензій щодо реалізації програми не виникало. Ця комісія приєднається до роботи Фонду підтримки молодіжного будівництва (виконавець програми) і Департаменту містобудування та архітектури і допоможе нам уникати спірних моментів», - пояснив Михайло Рабінович.