ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Норвезькі фахівці реалізують на Харківщині пілотний проект з розвитку системи пробації

18 квітня 2018 | 13:44

Деталі проекту обговорили 18 квітня під час зустрічі заступника голови ХОДА Михайла Черняка з делегацією Норвезької місії радників з питань верховенства права в Україні.

Як розповів виконувач обов’язків керівника місії Віллі Гіл, проект міжнародної технічної допомоги «Повномасштабне впровадження пробації в Україні» має на меті розвиток системи альтернативних покарань, не пов’язаних з утриманням у місцях позбавлення волі. На думку норвезьких фахівців, обмеження свободи для людини, яка залишається у соціумі, має більший ефект та створює умови, які запобігають новим злочинам.

«Одне з наших завдань - запровадити дострокове звільнення за умови подальшого нагляду з боку органів пробації. У першу чергу, пілотний проект стосуватиметься жіночої колонії у Качанівці», - розповів Віллі Гіл.

Михайло Черняк зазначив, що в Харківській області протягом останніх кількох років було реалізовано багато успішних пілотних проектів, і наш досвід став прикладом для інших регіонів.

«Розвиток виховного напрямку в системі покарань - це задача, яку ставить перед нами Президент Петро Порошенко. Система пробації дозволить нам наблизитися до європейських цінностей та впроваджувати демократичні принципи у всіх сферах життя, - зауважив Михайло Черняк. - Ми маємо цілеспрямовану команду, яка готова до співпраці з європейськими колегами та впровадження інноваційних підходів. Переконаний, спільними зусиллями нам вдасться реалізувати проект, адже Харківщина має для цього потужну базу - і юридичну, і практичну».

Віллі Гіл також відзначив важливу роль навчальних та наукових юридичних установ Харкова у реалізації реформ у сфері покарань.

«Харків - центр юридичної компетенції України, місто має серйозну репутацію у цій сфері та надзвичайно потужний професійний потенціал. Саме тому в жовтні у Харкові пройде міжнародна конференція для представників органів правосуддя», - підкреслив керівник Норвезької місії радників з питань верховенства права в Україні.

Керівник установи виконання покарань місії Сірі Фйортофт відзначила, що на Харківщині вже є власні напрацювання у сфері пробації.

«Ви маєте багато наполегливих людей, які працюють у цьому напрямку. Разом ми розробимо програму, яка починатиме працювати у місцях позбавлення волі: людям необхідно дати професію, підготувати до інтеграції у суспільство. Ця програма продовжить працювати після звільнення - під наглядом органів пробації», - розповіла Сірі Фйортофт.

Фото

Теги: черняк пробація система покарнь

Версія для друку Поділиться:


Вверх