Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Мінрегіоні визнали Харківщину кращою в Україні за активізацією процесу об'єднання громад

У Мінрегіоні визнали Харківщину кращою  в Україні за активізацією процесу об'єднання громад

Питання впровадження реформи місцевого самоврядування та державної підтримки розвитку інфраструктури ОТГ обговорили 13 квітня під час урядового селектору.

Захід пройшов під головуванням Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка. Відкриваючи нараду, він повідомив, що на даний час в Україні вже створено 728 ОТГ.

«Хтось очікує виборів весною, хтось готується до прийняття рішень ЦВК, але це 728 управлінських і менеджерських команд, які готові впроваджувати проекти», - наголосив Геннадій Зубко.

Як зазначив перший заступник голови ХОДА Марк Беккер, наразі Перспективним планом формування територій громад області охоплено 98% території Харківщини.

«Сьогодні в Харківській області створено 16 об’єднаних територіальних громад. Зокрема, в 2017 році створено 9 ОТГ, а цього року – 4 (Старовірівська та Циркунівська сільські, Великобурлуцька й Пісочинська селищні ОТГ). Протягом 2018 року на території області заплановано утворити 15 ОТГ», - навів дані Марк Беккер.

Успіхи Харківської області в процесі формування об’єднаних громад відзначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

«Ми оцінюємо ефективність команд, які працюють в областях, також за динамікою зміни місця області в рейтингу. Лідером є Харківська область, яка перейшла на вищі позиції у порівнянні з 2017 роком», - сказав В’ячеслав Негода.

У ході селектору Геннадій Зубко зазначив, що, за прогнозними розрахунками, місцеві бюджети за результатами 2018 року зростуть до 230 млрд грн. Так, протягом січня-березня 2018 р. до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 51,6 млрд грн. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року - 10 млрд гривень.

«Хотів би наголосити, що вперше 51 % державного бюджету є безпосередньо в локальних місцевих бюджетах. Це ті кошти, які повинні бути використані при впровадженні реальних проектів, що пов’язані з освітою, охороною здоров’я, соціальними і адміністративними послугами, а також дорожньою й іншою соціальною інфраструктурою», -  сказав Геннадій Зубко.

Також під час селекторної наради обговорили питання підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема - формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.