ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харківська область бере активну участь у міжнародних проектах модернізації системи ЖКГ

12 квітня 2018 | 17:21

Це заявив у ході семінару, присвяченого питанням енергоефективності та роботи ОСББ, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк.

Семінар за участю заступника міністра пройшов з ініціативи ХОДА в Чугуєві 12 квітня. Відкриваючи захід, Едуард Кругляк зазначив, що в Мінрегіоні гідно оцінюють досягнення та досвід Чугуєва щодо створення ОСББ та впровадження енергоощадження в житловому фонді.

«У цілому Харківська область бере активну участь у міжнародних проектах, що пов'язані з модернізацією системи ЖКГ, - підкреслив Едуард Кругляк. - Також важливий досвід Чугуєва зі створення ОСББ. Тут понад половини житлового фонду належать об'єднанням співвласників».

Як зазначив директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк, у Чугуєві ОСББ успішно реалізовували проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Так, у 2015-2017 роках тут реалізували 16 проектів на 7,3 млн грн. При цьому 53% коштів виділялися іноземним донором, 40% - з місцевого бюджету та лише 7% - це кошти ОСББ. Виділеним у рамках проекту коштом переважно проводили ремонти покрівель, також здійснили термомодернізацію 2-х будинків, замінювали вікна й двері в під'їздах багатоповерхівок. У 3-х житлових будинках капітально відремонтували мережі теплопостачання та встановили індивідуальні теплові пункти.

Під час семінару досвідом роботи об'єднання співвласників поділилася голова правління ОСББ «Альма-центр» Юлія Самойлова. Доктор технічних наук, голова ради директорів МРК «Теплоенергія» Олександр Тарадай порушив тему поквартирної системи опалення з приладами обліку тепла зі збереженням наявних джерел тепла.

Свої питання господарського та законодавчого характеру заступнику Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України й іншим учасникам семінару могли поставити фахівці з ЖКГ з усієї Харківської області.

Фото

Теги: кругляк магдисюк семінар енергоефективність осбб чугуїв

Версія для друку Поділиться:


Вверх