Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Перші в цьому році 13 ОСББ отримають «теплі» кредити вже найближчим часом

Перші в цьому році 13 ОСББ отримають «теплі» кредити вже найближчим часом

Про реалізацію у 2018 році обласних програм компенсації «теплих» кредитів для ОСББ, ЖБК та населення розповіли в ході прес-конференції 12 квітня.

За інформацією директора Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури ХОДА Сергія Магдисюка, в цьому році для компенсації кредитів, узятих ОСББ та ЖБК на енергоефективні заходи, з обласного бюджету вже виділено 1,3 млн грн.

«Кредитування - як по обласній, так і по державній програмах - почнеться вже в цьому місяці. На даний момент до видачі вже готові кредити для 13 ОСББ на загальну суму близько 3 млн грн. Це одне ОСББ у Лозовій, три - у Чугуєві, одне - у Пісочині і вісім - у Харкові, - розповів Сергій Магдисюк. - Ці кредити видаються на модернізацію освітлення місць загального користування, встановлення автоматизованих теплових пунктів, заміну вікон та дверей у місцях загального користування, утеплення стін».

Нагадаємо, за регіональною програмою стимулювання ОСББ і ЖБК до впровадження енергоефективних заходів з обласного бюджету по кожному кредиту одноразово відшкодовується 20% тіла кредиту (але не більше ніж 2000 грн на одну квартиру).

Також, за словами Сергія Магдисюка, в області прийнято 9 районних і міських програм підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Кращі показники - у Харкова, який у цьому році виділяє на ці цілі 800 тис. грн, у Чугуєва (700 тис. грн) та Лозової (60 тис. грн).

Що стосується індивідуального кредитування, то для фінансування програми компенсації «теплих» кредитів населенню в цьому році в обласному бюджеті передбачено 6,7 млн ​​грн. За словами начальника відділу енергоефективності Управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Олександра Логозинського, цих коштів вистачить на компенсацію орієнтовно 2000 жителям області.

Нагадаємо, згідно з програмою, з обласного бюджету відшкодовується 15% ставки кредитів, узятих жителями Харківщини на енергоефективні заходи.

У 2017 році таку компенсацію отримав 1341 житель області.