ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

В області введено заборону на промисловий і спортивний лов риби

11 квітня 2018 | 18:15

З 1 квітня до 10 червня на Харківщині триватиме операція «Нерест - 2018».

Захід проводиться силами Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області, Держекоінспекції та ГУ Національної поліції.

В Україні в цей період заборонений промисловий і спортивний лов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах. Також забороняється пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Така заборона дає можливість забезпечити тишу на водоймах та сприятливі умови для розмноження риб. 

«Любительське рибальство в нерестовий період на водоймах області дозволяється на спеціально визначених ділянках водосховищ (Печенізькому, Червонооскільському, Краснопавлівському, Орільському) та річці Сіверський Донець з її придатковою системою водойм, а також на всіх інших водосховищах, річках та їх кореневих водах. Рибалкам дозволяється користуватись однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега», - пояснили в Департаменті екології та природних ресурсів ХОДА.

Державна екологічна інспекція у Харківській області попереджає про відповідальність за порушення Правил любительського та спортивного рибальства в період нересту, передбачену статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, з 1 квітня до 15 червня в області триватиме «сезон тиші» - у період розмноження диких тварин не дозволяються підвищений шум та неспокій, які можуть зашкодити тваринному світу. До небезпечних дій відносяться пальба, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Для порушників передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Теги: нерест сезон тиші

Версія для друку Поділиться:


Вверх