Сподіваємося на підтримку спільної пропозиції України, Німеччини, Франції та США щодо миротворців. Президент
Це Петро Порошенко заявив під час спілкування з представниками ЗМІ по завершенні двосторонньої зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Глава держави підкреслив, що ця ініціатива зумовлена відсутністю прогресу в мирних перемовинах та можливості контролювати дії проросійських бойовиків і представників Росії в окупованих районах на сході України щодо виконання ними зобов’язань згідно з Мінськими домовленостями.
«Ми не маємо спільного центру координації і контролю російських представників на окупованій території, які б могли ефективно забезпечувати режим припинення вогню. Ми не маємо, поки що, прогресу на переговорах по Мінському процесу. І ми сподіваємося, що пропозиції, які спільно висувають Франція, Німеччина, Україна, Сполучені Штати щодо проекту рішення Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо запровадження миротворчої місії, яка буде не ескортом для спостерігачів ОБСЄ, а буде повноцінною, повномасштабною, яка зможе роззброювати незаконні збройні формування, захистити людей, які живуть на окупованих територіях, і наблизити безпекові кондиції для початку політичного процесу місцевих виборів», - заявив Петро Порошенко.
Він висловив жаль з приводу того, що Росія, поки що, не висловила підтримку цих пропозицій. «На жаль, ми поки що позицію Росії не маємо, позицію підтримки. Але ми не втрачаємо надії на те, що наша наполеглива робота має привести до позитивного результату», - сказав Президент України.
За словами Глави держави, під час сьогоднішніх перемовин ситуації на cході України було приділено багато уваги і вона обговорювалася детально. «Я поінформував пані Канцлера про те, що не дотримуються перемир’я, навіть незважаючи на те, що ми мали спільну заяву учасників Нормандського формату – Президента Макрона, Канцлера Меркель, Президента Порошенка і Президента Путіна. В десять разів більше контрольовані Росією бойовики і російські солдати порушують перемир’я і лише дванадцять разів українські воїни відкривали вогонь у відповідь для того, щоб захистити себе», - констатував він. Президент зауважив, що під час зустрічі також обговорювалося питання продовження санкцій у випадку невиконання Мінських домовленостей.
Петро Порошенко вкотре подякував Ангелі Меркель за принципову позицію на підтримку України, в тому числі і щодо Криму. «Невизнання незаконної анексії Криму, невизнання, до речі, російських президентських виборів в Криму – це голос світу, де потужний голос Німеччини є складовою частиною, для нас є надзвичайно важливий», - наголосив Президент.
Глава держави назвав символічним той факт, що його візит до Берліна відбувається після останніх виборів у Німеччині. «Я пишаюся тим, що сьогодні це один з перших візитів глав держав до Німеччини після виборів. Це, в тому числі символічно щодо пріоритетів німецької політики. Я дуже вдячний пані Канцлеру, що питання України є складовою частиною коаліційної угоди, так само, як і питання запровадження миротворців, які чітко визначають позицію Німеччини щодо допомоги Україні у встановленні мирі. І як лідера сильної і об’єднаної Європи», - підкреслив Петро Порошенко.