Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Декларації з сімейними лікарями підписали вже майже 24,5 тис. жителів Харківщини

Декларації з сімейними лікарями підписали вже майже 24,5 тис. жителів Харківщини

Такі дані навів заступник голови ХОДА Михайло Черняк під час селекторної наради, що пройшла під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка.

Михайло Черняк повідомив, що наразі в області до Єдиної медичної електронної системи eHealth під'єднані майже всі центри первинної медико-санітарної допомоги районів та міст обласного значення. Жителі регіону вже підписали майже 24,5 тис. декларацій про обслуговування з лікарями.

Заступник голови ХОДА відзначив, що в області проводиться роз’яснювальна робота як з пацієнтами, так і з медичними працівниками.

«У березні відбулась розширена нарада, яка була присвячена старту впровадження реформи. На нараді були присутні 750 лікарів з усієї області та міста Харків. Також при Управлінні охорони здоров’я ХОДА організовано «гарячу лінію». За перший тиждень було більше ніж 60 дзвінків. Телефонують не лише пацієнти, але й лікарі», - розповів Михайло Черняк.

Говорячи про заклади охорони здоров’я, які стали лідерами з підписання декларацій, заступник Міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк відзначив успіхи Харківської області, а саме - роботу Центру первинної медико-соціальної допомоги Чугуївського району.

У своєму виступі Павло Розенко відзначив, що завдяки реформі громадяни України вперше отримали можливість обрати свого сімейного лікаря, а не бути заручниками старої пострадянської системи.

«Вперше Україна системно підходить до реформування системи охорони здоров’я, коли кошти будуть використовуватися ефективно, а громадяни зможуть вільно обирати лікарів і, головне - отримувати доступні і якісні медичні послуги, - сказав Віце-прем’єр-міністр України. - На сьогодні в Україні понад 305 тис. декларацій вже підписано. Це ті люди, які вже обрали свого лікаря-терапевта, педіатра або сімейного лікаря».

У ході наради Михайло Черняк також проінформував про реалізацію в області урядової програми «Доступні ліки».

«Програма триває другий рік поспіль, і статистичні показники говорять про те, вона дає позитивні результати. На даний момент виписано вже більш ніж півмільйона рецептів на 23 млн грн», - навів дані Михайло Черняк.