Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Аграрії області стовідсотково готові до початку посівної

Аграрії області стовідсотково готові до початку посівної

Про підготовку до весняно-польових робіт у регіоні розповів під час брифінгу 5 квітня перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.

Він повідомив, що в цьому році аграрії області планують посіяти ярові зернові культури на площі 1 млн 47 тис. га. З них близько 285 тис. га будуть засіяні кукурудзою на зерно, 140 тис. га - ярим ячменем. Збільшуються площі посіву під горіх - його, згідно з прогнозами, посіють на 48 тис. га.

Що стосується технічних культур, то соняшник планують посіяти на рівні минулого року - на площі 470 тис. га. Картоплю і овочі будуть вирощувати на площі 90 тис. га, кормові культури - також на 90 тис. га.

Аграрії готові взятися до весняно-польових робіт, як тільки дозволять погодні умови, і техніка зможе зайти в поле.

«Аналіз свідчить, що незначна затримка початку посівної не вплине на врожайність. На даний момент ніяких ризиків немає. Навпаки, умови більш сприятливі, ніж у минулому році, коли була коротка весна, і комплекс робіт проводився максимально інтенсивно. Зараз роботи будуть проводитися в оптимальні терміни, - пояснив Марк Беккер. - Найголовніше, що у нас є продуктивна волога і повна забезпеченість посівним матеріалом, засобами захисту, добривами, паливно-мастильними матеріалами».

Зокрема, посівним матеріалом господарства області забезпечені на 111%, дизельним паливом - на 109%, бензином - на 115%. При потребі в мінеральних добривах 108 тис. тонн запас аграріїв становить 136 тис. тонн - 125%.

«Значно покращилася матеріально-технічна база наших господарств. У минулому році вони придбали понад 100 одиниць новітньої техніки, в тому числі, зернозбиральних комбайнів. Також на вигідних умовах були закуплені трактори виробництва «ХТЗ», - розповів перший заступник керівника області.

Що стосується озимого клину, який становить 525 тис. га, то сьогодні, за даними Марка Беккера, 75% сходів знаходяться в доброму та задовільному стані, 25% - слабкі і розріджені.

«Уже в весняний період в області випала велика кількість снігу, при таненні якого утворювалися кірки. Рослини, що опинилися під корками, втратили 10-15% вуглеводної маси, - пояснив перший заступник голови ХОДА. - Але в цілому це незначно вплинуло на сходи. Сьогодні активно проводиться їх підгодівля. Завдяки тому, що вона проводиться по мерзлоталому ґрунту, рослини отримали добрива, як тільки зійшов лід».