ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Середньомісячна зарплата в січні 2018 року на Харківщині склала 6680 грн

30 березня 2018 | 15:46

Такі дані навели в ході засідання обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості.

Директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага проінформував присутніх про своєчасне впровадження підвищеної мінімальної заробітної плати на всіх підприємствах, що охоплені моніторингом.

«Середньомісячна заробітна плата в січні поточного року в області становить 6680 грн та зросла (у порівнянні з січнем 2017 року) на 26,9 %», - надав дані Юрій Шпарага.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Наталя Тарасенко відзначила, що кількість застрахованих осіб, яким у січні 2018 року було нараховано заробітну плату, що менше мінімальної, становить 103,2 тис. (13,4% до загальної кількості найманих працівників). По Україні цей показник становить 13,6 %.

У режимі неповної зайнятості в січні 2018 року працювало 65,7 тис. осіб, що на 4,8 тис. осіб, або на 6,8%, менше у порівнянні з січнем 2017 року. За договорами цивільно-правового характеру працювало 11,7 тис. осіб, що на 1,1 тис. осіб, або на 8,6 %, менше у порівнянні з січнем минулого року.

Заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олена Петренко повідомила, що в січні-лютому поточного року на підприємствах Харківщини виявлено 26 працівників, які були допущені до роботи без оформлення трудового договору, 10 робочих місць легалізовано. Стосовно посадових осіб, що використовували «тіньові» робочі місця, порушено справу щодо притягнення до адміністративної відповідальності на суму 2,9 млн грн. Також за недопущення до інспекційного відвідування на одне підприємство накладено штраф у сумі 327,3 тис. грн.

На подолання незадекларованої праці в області спрямовані зусилля органів влади, контролювальних та правоохоронних органів.

Теги: робоча група підвищення мінімальної заробітної плати легальна зайнятість шпарага

Версія для друку Поділиться:


Вверх