ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У 2018 році в області проведуть близько 6000 тренувань щодо евакуації людей на випадок пожежі

28 березня 2018 | 18:19

Найближчі пожежно-тактичні навчання з гасіння пожежі та евакуації ДСНС проведе вже 30 березня в ТЦ «Французький бульвар» у Харкові.

Питання запобігання виникненню пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей розглянули 28 березня під час позачергового засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засідання комісії були запрошені керівники торговельно-розважальних комплексів регіону.

Відкриваючи захід, перший заступник голови ХОДА Марк Беккер відзначив, що позачергове засідання комісії вирішили провести у зв’язку з наслідками надзвичайної ситуації, що сталася в місті Кемерово. Голова комісії наголосив, що в подібних надзвичайних ситуаціях завжди є причини та винні.

«Частіше за все подібні ситуації пов’язані з недостатнім виконанням або відсутністю виконання заходів протипожежної безпеки. Хочу звернутися до кожного керівника, всіх членів регіональної комісії: ви повинні мати соціальну відповідальність, власну відповідальність за життя та здоров’я всіх людей, які перебувають у ваших будівлях», - сказав Марк Беккер.

Він також повідомив, що рішення про проведення перевірок у всіх закладах з масовим перебуванням людей прийняли на засіданні уряду 28 березня.

«Хочу попередити, що ніяких зловживань з боку відповідальних працівників – ДСНС, МВС, органів місцевої влади та самоврядування - не може бути. Наше завдання – зробити все, щоб подібне не трапилося у нас» - наголосив перший заступник голови ХОДА.

Про план дій щодо підвищення рівня пожежної безпеки в торговельних та розважальних центрах міста Харків та районів області повідомив т.в.о. заступника начальника Головного управління ДСНС України в Харківській області Сергій Колосовський.

«З боку Головного управління, за поданням керівників об’єктів в області, розроблений план-графік проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на 2018 рік. На об’єктах міста Харків та області в 2018 році заплановано проведення понад 6 тисяч спеціальних об’єктових практичних тренувань з відпрацюванням дій співробітників згідно з інструкцією з питань евакуації», - навів дані Сергій Колосовський.

Він також повідомив, що 30 березня проведуть пожежно-тактичні навчання щодо організації гасіння пожеж та евакуації людей в торговельно-розважальному центрі «Французький бульвар». До навчань залучать спеціалізовану техніку пожежно-рятувальних підрозділів.

«Заходи державного нагляду на об’єктах цієї категорії несуть за собою не здійснення тиску на суб’єктів господарювання, а надання практичної та консультаційної допомоги, - відзначив представник ДСНС. – Зокрема, проводитиметься навчання персоналу щодо виконання вимог техногенної та пожежної безпеки, а також дій у надзвичайних ситуаціях, відпрацювання планів пожежогасіння, перевірка систем протипожежного захисту й протипожежного водопостачання».

Підбиваючи підсумки засідання, Марк Беккер звернувся до всіх керівників торговельних та розважальних закладів регіону з рекомендацією звернутися до ДСНС щодо спільного проведення перевірки пожежного стану своїх об’єктів.

«Прошу ДСНС у випадку, якщо знайдені порушення не нестимуть загрози життю та безпеці людей, залишити закладам час на усунення цих зауважень. Якщо мова йтиме про загрозу безпеці - спільно прийняти рішення про тимчасове припинення діяльності цього об'єкта до моменту усунення факторів небезпеки, - сказав перший заступник голови ХОДА. - Головам РДА, керівництву виконкомів міст необхідно провести відповідну роботу на місцях».

Фото

Теги: дснс комісія беккер пожежа теб нс безпека навчання

Версія для друку Поділиться:


Вверх