ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У квітні всі військові пенсіонери отримають пенсії, збільшені на 62%

27 березня 2018 | 13:20

У квітні всі військові пенсіонери отримають пенсії, збільшені на 62%

Про перерахунок пенсій військовим області розповіли на брифінгу 27 березня директор Департаменту соцзахисту населення ХОДА Юрій Шпарага та начальник обласного Пенсійного фонду Віктор Ачкасов.

За даними, які навів під час брифінгу Юрій Шпарага, сьогодні в Харківській області проживають понад 850 тисяч пенсіонерів, з них близько 43 тисяч - військові пенсіонери. Це 10% від загальної кількості військових пенсіонерів країни. Середній розмір пенсії в області становить 2530 грн, військової - 2890 грн.

«Постановою № 103 Кабінету міністрів передбачено підвищення військової пенсії на 62%. У середньому підвищення становитиме 1500 грн. Виплату підвищеної пенсії передбачено з 1 січня 2018 року. Закінчити перерахунок і виплатити всю суму підвищення - з 1 січня - всім військовим пенсіонерам планується у квітні. Після цього вони отримуватимуть підвищену пенсію за звичним графіком», - розповів Юрій Шпарага.

Перерахунок пенсій здійснюється, виходячи з довідки про грошове утримання, яку надає силовий підрозділ, до якого належав пенсіонер.

Наразі такі довідки відповідні силові підрозділи надали щодо близько половини військових пенсіонерів Харківщини.

«Фінансовий ресурс для забезпечення виплати збільшених пенсій є, - наголосив Віктор Ачкасов. - 17 млн грн вже пішли на виплату, 29 млн грн ми отримали в цьому місяці - зможемо закрити виплати для усіх, чиї пенсії вже перераховано».

Загалом у Пенсійному фонді очікують, що потреба на виплати військовим Харківщини збільшиться приблизно на 70 млн на місяць. До підвищення на пенсії військовослужбовцям області щомісяця спрямовували близько 120 млн грн.

Юрій Шпарага також зауважив, що на цьому підвищення пенсій для військовослужбовців не завершиться. Передбачено, що з 1 січня 2019 року пенсії зростуть у середньому ще на 750 грн, з 2020 року - ще на 750 грн. Тобто, до 2020 року пенсії для військових будуть збільшені щонайменше удвічі.

Окремо перераховують пенсії співробітникам МВС - перерахунок здійснюватиметься з  1 січня 2016 року.

«Підвищену пенсію вони почнуть отримувати з 1 січня 2018 року. А борг за 2016-2017 роки виплачуватиметься з 2019 року», - пояснила заступник начальника ГУ Пенсійного фонду Євгенія Каменська.

Фото

Теги: пенсія шпарага військовослужбовець ачкасов брифінг

Версія для друку Поділиться:


Вверх