На Харківщині зберуться знавці народних музичних інструментів з усієї країни
24-25 березня в Харкові проходитиме всеукраїнська конференція «Творча та педагогічна діяльність М.Т. Лисенка: надбання сучасного виконавського мистецтва України».
Захід приурочено до 100-річчя від дня народження відомого діяча української культури.
У конференції візьмуть участь близько сотні представників навчальних закладів культури і мистецтва з Київської, Харківської, Херсонської, Полтавської, Львівської, Сумської, Одеської, Запорізької, Чернігівської областей. Це викладачі класу домри, балалайки, гітари, а також музиканти-народники Слобожанщини.
У програмі заходу - пленарні засідання, знайомство з педагогічним досвідом провідних викладачів харківської школи виконавства на народних інструментах, майстер-класи, відкриті уроки, доповіді, концерти, презентація навчально-методичної літератури, круглий стіл тощо.
Організатори конференції: Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти (Київ) та Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів (Харків) за участю професорсько-викладацьких складів Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, Харківського музичного училища ім. Б.М. Лятошинського, Харківського вищого коледжу мистецтв.
Довідково. Микола Тимофійович Лисенко (1918-2007 рр.) - видатний діяч культури, музикант, педагог, визнаний корифей домрового мистецтва в Україні, який стояв у його витоках і вніс вагомий внесок у розвиток домрового виконавства.
Він був першим професійним педагогом-домристом. З 1958 по 1963 рр. викладав домру, диригування, інструментування, ансамбль, методику, керував оркестром народних інструментів, а також був завідувачем кафедри народних інструментів Харківської консерваторії. Відновив роботу кафедри народних інструментів як самостійного підрозділу.