Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині зберуться знавці народних музичних інструментів з усієї країни

На Харківщині зберуться знавці народних музичних інструментів з усієї країни

24-25 березня в Харкові проходитиме всеукраїнська конференція «Творча та педагогічна діяльність М.Т. Лисенка: надбання сучасного виконавського мистецтва України».

Захід приурочено до 100-річчя від дня народження відомого діяча української культури. 

У конференції візьмуть участь близько сотні представників навчальних закладів культури і мистецтва з Київської, Харківської, Херсонської, Полтавської, Львівської, Сумської, Одеської, Запорізької, Чернігівської областей. Це викладачі класу домри, балалайки, гітари, а також музиканти-народники Слобожанщини.

У програмі заходу - пленарні засідання, знайомство з педагогічним досвідом провідних викладачів харківської школи виконавства на народних інструментах, майстер-класи, відкриті уроки, доповіді, концерти, презентація навчально-методичної літератури, круглий стіл тощо.

Організатори конференції: Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти (Київ) та Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів (Харків) за участю професорсько-викладацьких складів Харківського національного університету мистецтв ім.  І.П.  Котляревського, Харківського музичного училища ім.  Б.М.  Лятошинського, Харківського вищого коледжу мистецтв.

Довідково. Микола Тимофійович Лисенко (1918-2007 рр.) - видатний діяч культури, музикант, педагог, визнаний корифей домрового мистецтва в Україні, який стояв у його витоках і вніс вагомий внесок у розвиток домрового виконавства. 

Він був першим професійним педагогом-домристом.  З 1958 по 1963 рр.  викладав домру, диригування, інструментування, ансамбль, методику, керував оркестром народних інструментів, а також був завідувачем кафедри народних інструментів Харківської консерваторії.  Відновив роботу кафедри народних інструментів як самостійного підрозділу.