Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Володіння українською створює сприятливі умови для розвитку та вдалої кар’єри. Голова ХОДА

Володіння українською створює сприятливі умови для розвитку та вдалої кар’єри. Голова ХОДА

Голова ХОДА привітала переможців обласного етапу двох мовних конкурсів – імені Петра Яцика та Тараса Шевченка.

Дипломи кращим юним знавцям української мови на Харківщині вручали в Харківській гуманітарно-педагогічній академії 16 березня. Вітаючи гостей та учасників заходу, Юлія Світлична відзначила, що ці весняні дні для Харківщини та всієї України є Шевченківськими, адже нещодавно ми відзначали 204-у річницю з дня народження видатного поета. Керівник області наголосила, що наші часи є часами подолання штучно створюваного впродовж багатьох століть занепаду національної мови.

«Реальним шляхом прискорення цього процесу має стати широке впровадження української мови в освітні процеси, - сказала голова ХОДА. - Також багато залежить від громадської думки про національну українську мову як таку, що є втіленням державного та правового мислення.  Впевнена, що учнівська та студентська молодь розуміють, що якісне володіння українською мовою забезпечить для них більш сприятливі умови для успішного розвитку і вдалої кар’єри».

Керівник області відзначила, що, усвідомлюючи значення популяризації української мови на Харківщині, облдержадміністрація надає підтримку проведенню в регіоні мовних та мовно-літературних конкурсів.

«Особливе місце серед цих змагань посідає Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому беруть участь учні 5 – 11 класів закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти та студенти закладів вищої освіти. У всеукраїнському етапі конкурсу щороку Харківська область має значну кількість переможців. Так, минулого року переможцями на всеукраїнському рівні стали 22 учні та студенти Харківщини. Щороку переможцям фінального етапу Конкурсу призначається Стипендія Президента України. У 2017 році цю Стипендію було призначено чотирьом харківським  учасникам. Я дуже сподіваюся, що цього року ми розширимо коло переможців», - підкреслила Юлія Світлична.

Ректор Харківської гуманітарно-педагогічної академії Галина Пономарьова у свою чергу подякувала керівнику області за підтримку розвитку освіти в регіоні. 

«Стільки  скільки ви приділяєте уваги розвитку освіти та науки в нашій області, це заслуговує на дуже велику увагу. Хочу подякувати від усіх студентів, викладачів та співробітників вам за те, що ви вирішили дуже важливе питання для нашого вишу - питання будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу, зараз будемо готувати відповідний проект», - відзначила Галина Пономарьова.

Цього року в обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка змагалися 292 учасники. Звання переможців вибороли 39 юнаків: 21 школяр, 15 студентів та 3 учні закладів професійно-технічної освіти. У Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика змагалися 280 мовознавців. 45 з них стали переможцями (27 учнів закладів середньої освіти, 12 студентів та 6 представників профтехосвіти).

Усім переможцям вручили відповідні дипломи. Вони візьмуть участь у національних етапах конкурсу, які відбудуться в березні-квітні 2018 року.

Більше фото