Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Близько 800 тисяч мешканців області можуть отримувати препарати за програмою «Доступні ліки»

Близько 800 тисяч мешканців області можуть отримувати препарати за програмою «Доступні ліки»

Таку інформацію озвучив заступник голови ХОДА Михайло Черняк у ході брифінгу 15 березня.

«На даний момент до реалізації урядової програми на Харківщині залучено 448 аптечних закладів - 31% від загальної кількості. Крім того, в усіх районах відкрито пункти реалізації лікарських засобів у 797 підрозділах первинної ланки  - це 97% від загальної кількості», - розповів Михайло Черняк.

З початку року пацієнтам області виписано понад 300 тис. рецептів, відпущено ліки за майже 200 тис. рецептів.

За даними Михайла Черняка, аптечні заклади отримали 100%-ве відшкодування вартості виданих ліків.

«На сьогодні маємо повне забезпечення ліками та фінансування програми. Завдяки таким показникам за статистикою Міністерства охорони здоров’я Харківська область є лідером з реалізації програми «Доступні ліки» у 2018 році», - зазначив заступник голови ХОДА.

Згідно з реєстрами пацієнтів, отримувати медикаменти за програмою мають право близько 800 тисяч мешканців області.

«Ми приділяємо особливу увагу тому, щоб пацієнти отримували ліки за програмою системно. Тільки так можна отримати позитивний результат, - підкреслив Михайло Черняк. -  За підсумками реалізації програми у 2017 році в області на 19% зменшилася кількість викликів швидкої з приводу гіпертонічної хвороби, смертність від порушень мозкового кровообігу зменшилася на 20%, від інфарктів - на 15%».

Нагадаємо, в державному бюджеті на 2018 рік на реалізацію програми в Харківській області передбачено майже 70 млн грн, що на 30% більше, ніж торік.