Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

З держбюджету виділили 400 млн грн на «теплі кредити»

З держбюджету виділили 400 млн грн на «теплі кредити»

Фінансування урядової програми з енергоефективності було збільшено. Зокрема, втричі (порівняно з минулим роком) зросла фінансова підтримка для ОСББ та ЖБК.

Вже за тиждень-півтора програма запрацює в державних банках: «Ощадбанку», «Укргазбанку», «Приватбанку» та «Укрексімбанку». Українці зможуть отримати безповоротну допомогу на проведення енергоефективних заходів у своїх домівках: утеплити будинок, замінити старий газовий котел на ефективніший негазовий, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави.

Безповоротно надається до 14 тисяч гривень на сім’ю - залежно від суми, яку родина бере в банку на енергоефективні заходи. Такою допомогою зможуть скористатися понад 180 тисяч українських родин.

За розрахунками Уряду, загалом очікуваний обсяг інвестицій у енергоефективність складе близько 1 млрд грн, що в результаті забезпечить додаткову економію енергоресурсів в масштабах держави (газу, електроенергії, теплової енергії) у обсязі 81,6 млн куб. м щороку в еквіваленті природного газу.

Нагадаємо, на Харківщині діють дві обласні програми, за якими «теплі кредити» можуть отримати жителі області та ОСББ й ЖБК. Цього року на реалізацію програм спрямували 8 млн грн. Зокрема, на фінансування програми відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням Харківської області на впровадження енергоощадних заходів, цього року передбачено 6,7 млн грн. Минулого року кредити за цією програмою отримали 1340 жителів області. На фінансування Програми стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів Харківської області до впровадження енергоефективних технологій у 2018 році виділено 1,3 млн грн. У 2017 році з обласного бюджету компенсацію «теплих» кредитів отримали 26 ОСББ та ЖБК області.

Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:

Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.
На 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.
Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити регулятор на радіатор, економія буде ще відчутнішою.
Енергозберігаючі лампочки та датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію.
Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами - ще одна можливість економити домашній бюджет.

Нагадаємо, за урядовою програмою безповоротна грошова допомога населенню України надається у розмірі:

- 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.

- 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).

- 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 тисяч гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі від 40% до 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.