ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Сьогодні створюються всі умови для соціально відповідального бізнесу. Голова ХОДА

13 березня 2018 | 12:34

У ході розширеного засідання колегії ХОДА та прокуратури Харківської області керівник області наголосила на необхідності притягнення до відповідальності роботодавців, які не сплачують заробітну платну своєчасно.

При цьому тим представникам бізнесу, які відповідально ставляться до своїх обов’язків перед працівниками, необхідно надавати підтримку та виключити будь-які прояви тиску з боку органів влади, наголосила Юлія Світлична.

«Сьогодні і Президент України, і Кабінет Міністрів впроваджують низку заходів, спрямованих на підтримку бізнесу. Створено всі умови, щоб вести чесну підприємницьку діяльність, - зазначила голова ХОДА. - Є роботодавці, які зловживають своїми можливостями. До них необхідно вживати заходи згідно з буквою закону. Правоохоронні органи мають працювати якісно, але жодного тиску на відповідальний бізнес не повинно бути».

У ході засідання Юлія Світлична дала доручення підрозділам ХОДА разом із контролюючими органами посилити роботу щодо оплати праці на підприємствах, де утворилися або збільшилися заборгованість із заробітної плати.

«Наголошую на персональній відповідальності кожного керівника щодо дотримання законодавства, прав та норм щодо виплати заробітної плати. Спочатку зарплата – потім усі інші питання, - підкреслила керівник ХОДА. - Є правило для промисловця, яке запровадив ще Генрі Форд: виробити якомога якісніший товар за найнижчою ціною, при цьому заплатити найвищий рівень зарплати. Це я вважаю відповідальним та підтримую».

Юлія Світлична відзначила, що минулого року в області проводилася робота зі збільшення зарплат на великих промислових підприємствах, і вона триватиме.

«Ми розробили механізм, при якому влада підтримує підприємство, яке, у свою чергу, нарощує виробництво і відповідно піклується про людей: підвищує заробітну плату та забезпечує соціальні гарантії. Я наголошую на тому, що потрібно виплачувати зарплати, і зарплати у людей мають зростати», - сказала глава ХОДА.

Про стан із виплати заробітної плати в області під час засідання колегії доповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк. Він зазначив, що протягом 2017 року середньомісячна зарплата в області зросла на 40,4% - до 6244 грн. Найбільшу заробітну плату отримують в Красноградському, Балаклійському, Первомайському та Зміївському районах - в середньому 7-9 тис. грн. Найвищі темпи росту - понад 180% - протягом року демонстрували Борівський, Великобурлуцький та Нововодолазький райони.

«Завдяки вжитим заходам, в області спостерігається зменшення кількості осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної - на 57 тис осіб, або 43%», - розповів Михайло Черняк.

У 2017 році Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом та ГУ Держпраці Харківської області виявлено 1170 тіньових робочих місць, з яких легалізовано 1154.

Також, завдяки заходам, проведеним ХОДА спільно з відповідальними службами, в області зменшилася кількість підприємств-боржників: з 98 до 64. На 52 підприємствах борги ліквідовані повністю, на 15 заборгованість скоротилася.

За інформацією, озвученою в ході засідання начальником ГУ Держпраці Володимиром Рожанським, загальна сума боргу підприємств області на 1 січня 2018 року становить 224,5 млн грн.

«75,6% суми загального боргу області (170 млн грн) – це борг державного концерну «Укроборонпром». З них 159 млн грн - борг Харківського державного авіаційного підприємства», - пояснив Володимир Рожанський.

Прокурор Харківської області Юрій Данильченко відзначив, що минулого року було відкрито 54 кримінальні провадження за фактом зумисної невиплати зарплати, з яких 20 закриті у зв’язку з погашенням керівниками підприємств існуючої заборгованості на загальну суму понад 25 млн грн.

«У більшості випадків, якщо слідчий починає з’ясовувати причини невиплати зарплати, у керівників підприємств одразу виявляється фінансова можливість погасити існуючу заборгованість, а в деяких випадках – і здійснити авансові платежі, - підкреслив прокурор області. - Часи, коли органи прокуратури направляли керівникам підприємств приписи про погашення заборгованості із заробітної плати, а вже потім розпочинали кримінальну справу, минули. Внесені до законодавства зміни не залишають органам прокуратури вибору. Усі повідомлення про безпідставну невиплату керівниками підприємств заробітної плати негайно вносяться до ЄРДР та перевіряються слідчим шляхом на предмет вчинення злочину».

Більше фото

Фото

Теги: світлична колегія зарплата борги данильченко рожанський

Версія для друку Поділиться:


Вверх