Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Юлія Світлична передала державну нагороду матері-виховательці дитячого будинку сімейного типу

Юлія Світлична передала державну нагороду матері-виховательці дитячого будинку сімейного типу

Олена Курбатова, яка зараз разом із чоловіком виховує 10 дітей-сиріт, отримала орден княгині Ольги III ступеню.

Напередодні жіночого свята – 8 березня – в гості до родини Курбатових у селище Пісочин завітала голова ХОДА. Юлія Світлична від імені Президента України привітала мати-виховательку з високою державною нагородою та побажала родині любові, щастя й затишку.

«У Харківській області зараз більш ніж 4000 дітей-сиріт. Вони потребують особливої підтримки, і ми робимо все для того, щоб таку підтримку надати, - сказала керівник області. - Тільки минулого року на Харківщині створили 17 будинків сімейного типу, де дітей виховують, як у родині. Ми продовжимо створювати умови для таких сімей. Також триватиме робота із забезпечення дітей-сиріт квартирами в різних районах області».

Дитячий будинок сімейного типу батьків-вихователів Олексія та Олени Курбатових був створений у 2009 році. Зараз родина виховує десятьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 6 хлопчиків та 4 дівчаток.

«Коли ми взяли дітей до себе, найменшим було по 4 роки. Зараз молодшому 12 років, старшому - 18, одну дівчинку ми вже випустили», - розповіла Олена Курбатова.

Ідея створити дитячий будинок сімейного типу належала чоловікові Олени Олексію Курбатову, який сам виріс у багатодітній родині. Проте спочатку батьки, в яких уже була одна власна донька, хотіли взяти на виховання 4 сиріт, потім – 5.

«У результаті в дітей почали з’являтися родичі, розділяти їх було не можна. Так їх стало 9, а потім діти запитали: «Чому в нас одне ліжко порожнє?» І їх стало 10, - розповіла мати-вихователька. - Зараз, коли когось немає, мені не вистачає, здається, що їх замало».

За словами Олексія Курбатова, своїм вихованцям він намагається не нав’язувати власне бачення життя, а навпаки – підтримувати їх на тому шляху, який обирають.

«У кожній дитині є своя перлинка, потрібен час, щоб знайти її. У цьому й полягає наше завдання. Одна з наших вихованок хоче стати логопедом, один з вихованців - піти в поліцію, інший - в армію. Я не заперечую їх рішення, а роблю все для того, щоб допомогти їм на цьому шляху», - пояснив голова родини.

Діти, яких виховують Курбатови, відвідують музичний та танцювальний гуртки, спортивні секції з баскетболу та айкідо. Батьки-вихователі дотримуються принципів здорового способу життя, активного відпочинку та дозвілля. Також Курбатови продовжують спілкуватись та підтримувати свою вихованку, яка вже досягла повноліття та мешкає окремо від родини.

Нагадаємо, у кінці лютого голова ХОДА Юлія Світлична передала ключі від житла дітям-сиротам у Первомайському районі та від нового дому в Красноградському районі - родині, яка виховує прийомних дітей. Усього у Харківській області було закуплено 12 квартир та 1 будинок на 4 квартири, де будуть проживати діти, котрі позбавлені батьківського піклування, або діти-сироти. Також уже закуплено 2 приміщенні для дитячих будинків сімейного типу. Держава виділила адресне фінансування на закупівлю квартир для дітей-сиріт вперше за роки незалежності.

Більше фото