Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківщина забезпечена всіма вакцинами для обов’язкового щеплення

Харківщина забезпечена всіма вакцинами для обов’язкового щеплення

Про це повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк під час всеукраїнської селекторної наради 6 березня.

Нарада пройшла під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка.

«На сьогодні в області немає жодних ризиків щодо проведення планової вакцинації. Ми забезпечені різними вакцинами на термін від кількох місяців до року», - розповів Михайло Черняк.

Зокрема, в області в наявності понад 34 тис. доз вакцини проти кору. З початку року щеплення отримали 21,5 тис. дітей, що становить 28% від річного плану.

Залишок вакцини проти туберкульозу становить майже 111 тис. доз при річній потребі в 96 тис. доз. Залишок вакцини проти дифтерії, коклюшу та правця - понад 54 тис. доз (забезпеченість на 6 місяців). Анатоксин проти дифтерії та правця (для ревакцинації у 6 років) наявний у кількості 62 тис. доз, яких вистачить до кінця року. Залишок оральної вакцини проти поліомієліту становить майже 85 тис. доз, цього також вистачить до кінця року. Також у наявності 3,6 тис. доз інактивованої вакцини проти поліомієліту. Залишок вакцини від гепатиту В становить 113 тис. доз, чого вистачить на 6 місяців.

Крім того, за кошти місцевого бюджету придбано туберкулін для проведення проб Манту дітям, оскільки протягом останніх років область не отримує туберкульозний алерген від Міністерства охорони здоров’я.

Також за кошти місцевих бюджетів закладами охорони здоров’я придбано імунобіологічні препарати для своєчасного охоплення щепленнями підлеглих.

Крім того, у зв’язку з тим, що в область не надходить у централізованому порядку вакцина для щеплення проти сказу, кошти на придбання вакцини було виділено з обласного бюджету в рамках програми «Здоров’я Слобожанщини».