ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Японське агентство JICA проведе дослідження в сфері поводження з відходами в Харківській області

02 березня 2018 | 16:06

Технічні питання проведення досліджень і подальшої співпраці обговорили 2 березня в ХОДА.

Після зустрічі глави області Юлії Світличної з Постійним представником Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в Україні Такаакі Каваною технічні питання подальшої спільної роботи з організацією обговорили керівники структурних підрозділів ХОДА. Центральною темою розмови стала робота в сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Сергій Магдисюк запевнив представників JICA, що облдержадміністрація надасть всю необхідну інформацію для проведення японськими партнерами досліджень у сфері поводження з ТПВ.

«Ми готові організувати доступ до об'єктів житлово-комунального господарства, які будуть цікавити технічну групу агентства. Обласна державна адміністрація максимально відкрита в роботі - ми зацікавлені, щоб за результатами дослідження Харківська область була обрана для реалізації проектів JICA».

Відразу після зустрічі японську делегацію пообіцяли ознайомити з роботою полігону ТПВ в місті Богодухів.

Про плани та етапи дослідження розповів керівник дослідної групи JICA Шунго Соєда. Він повідомив, що дослідження будуть проходити півроку і завершаться у серпні.

«За цей час ми проаналізуємо зібрану інформацію, після чого будемо готові обговорити можливості співпраці та надання допомоги від японської сторони», - сказав
Шунго Соєда.

За словами керівника досліджень, фахівці JICA проаналізують реальну ситуацію в сфері збирання і перероблення відходів в Україні та визначать можливі сценарії допомоги.

«Важливим аспектом є впровадження роздільного збирання відходів, а також впровадження технологій з їх перероблення. Ми можемо запропонувати технології, які допоможуть поліпшити поводження з побутовими відходами. Наприклад, завдяки їм можна ефективно видобувати енергію з відходів. Можлива допомога в організації і будівництві санітарних полігонів і сміттєспалювальних заводів», - зазначив Шунго Соєда.

Крім того, японська сторона розгляне варіанти залучення іноземних інвесторів для роботи в обговорюваній темі.

«В Японії багаторічний досвід у сфері обігу і перероблення відходів, і, звичайно ж, ми готові ним поділитися», - сказав керівник досліджень.

Фото

Теги: зустріч дослідження допомога японці тпв відходи магдисюк

Версія для друку Поділиться:


Вверх