ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Марк Беккер провів зустріч із заступником Міністра аграрної політики та продовольства України

26 лютого 2018 | 18:08

Марк Беккер провів зустріч із заступником Міністра аграрної політики та продовольства України

Під час зустрічі обговорили питання державної підтримки аграрного бізнесу та перспективи розвитку в сільській місцевості.

Перший заступник голови ХОДА Марк Беккер підкреслив, що розбудова аграрного бізнесу – це один з пріоритетів стратегії розвитку Харківської області.

«Система підтримки фермерства дозволить дати новий імпульс розвитку галузі сільського господарства на конкурентній основі. Головне завдання на найближчий час – це створення необхідних правових та фінансових умов для розвитку фермерських господарств та кооперативів, а також поліпшення їх матеріально-технічного стану», - сказав Марк Беккер.

Крім того, Марк Беккер поінформував заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремету про розвиток агропромислового сектору регіону. Він відзначив, що виробничу діяльність в області здійснюють 2 тисячі сільськогосподарських підприємств різних форм власності та господарювання, в тому числі 1,3 тисячі фермерських господарств. Разом сільськогосподарськими підприємствами області, включаючи фермерські господарства, виробляється 57% всієї валової продукції сільського господарства, решта 43% - господарствами населення.

«З кожним роком потенціал сільського господарства області зміцнюється та дозволяє не тільки забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й експортувати значні обсяги продукції. Так, з 2017 року експорт продукції АПК склав майже 552,7 млн доларів США та збільшився в порівнянні з попереднім роком на 21,5%. Частка продукції АПК у загальному обсязі зовнішньої торгівлі займає 46,4%», - відмітив перший заступник голови ХОДА.

Відзначили й здобутки по залученню капітальних інвестицій в сільське господарство Харківської області - за минулий рік вони збільшились на 27% і склали 2,6 млрд грн.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр навів дані щодо технічного та технологічного переоснащення агропромислового виробництва. В минулому році було придбано 1222 одиниці сільськогосподарської техніки на загальну суму 1,9 млрд грн, що на 9,4 % більше, ніж у 2016-му. Також у 2017 році почав активно працювати Харківський тракторний завод, який випустив майже 700 тракторів, що дало змогу сільгосптоваровиробникам скористатися державною підтримкою для здешевлення техніки. 

Говорячи про результати, яких було досягнуто в окремих сферах, Марк Беккер відзначив, що аграрії регіону отримали в 2017 році найбільший в історії області врожай пшениці - 2,2 млн тонн (цей результат став 2-м в Україні). Позитивні тенденції також відзначаються в молочному скотарстві та яєчному птахівництві. Наприклад, обсяги виробництва молока зросли на 1,2% за рік.

«У минулому році впроваджувались інвестиційні проекти в галузі тваринництва. Загальна сума інвестицій склала майже 200 млн гривень. Значна увага приділялась підвищенню рівня заробітної плати. Це дало змогу збільшити її на 45,5%. Досягнуто позитивних змін і у орендних відносинах. Виплата за 1 гектар орендованої землі збільшилась на 31,7%. Це дало змогу збільшити сплату податків у місцеві бюджети. Успіхи в сільському господарстві дозволили збільшити виробництво продуктів харчування на 3,8%», - відзначив Марк Беккер.

Також під час зустрічі були обговорені проблемні питання, наприклад, впровадження заходів щодо ліквідації збудника африканської чуми свиней у регіоні.

На завершення зустрічі Віктор Шеремета подякував першому заступнику голови ХОДА за плідну роботу, спрямовану на розвиток агропромислового сектору Харківської області.

Фото

Теги: беккер шеремета зустріч підтримка аграрного бізнесу результати роботи

Версія для друку Поділиться:


Вверх