Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові вшанували пам’ять учасників Маршу гідності, які загинули від теракту в 2015 році

У Харкові вшанували пам’ять учасників Маршу гідності, які загинули від теракту в 2015 році

Траурний захід відбувся 22 лютого біля пам’ятного каменю загиблим.

Харків’яни, рідні загиблих під час мирної ходи, учасники АТО, волонтери та представники обласної влади відкрили пам’ятний захід гімном України. Тут відбулася панахида за загиблими.

Отець Віктор Маринчак прочитав молитву за упокій душ загиблих від теракту.

«Молимося за тих, хто три роки тому загинув на цьому місці, схиляючись перед їхньою пам’яттю, передаючи їм нашу подяку, любов і обіцянку бути натхненними в продовження того шляху, яким вони йшли тоді, - відзначив отець Віктор. - Суспільство – це всі ми, і кожен з нас за щось відповідає, тому й кожен з нас несе часточку вини перед загиблими. Але їхня загибель не є незмістовною та безглуздою - ні в якому разі. Є глибокий смисл у тому, що людина іде вперед, несучи прапор, і приймає своїми грудьми удар супротивника. Є глибокий сенс, що люди стверджують права, гідність і свободу свого народу».

Сестра загиблого під час теракту Вадима Рибальченка Тетяна висловила слова подяки всім небайдужим громадянам, які пам’ятають ті трагічні події та шанують людей, які віддали життя.

«Гадаю, що всі, хто поклав життя за майбутнє нашої країни, були справжніми героями. Нам потрібно пам’ятати про них і брати з них приклад, - сказала родичка загиблого. - Це наша країна, наше майбутнє, яке треба захищати, як це робив мій брат і як зараз захищають наші хлопці в АТО».

Заступник голови ХОДА Михайло Черняк висловив співчуття родинам загиблих.

«Від себе особисто та від керівника області Юлії Світличної прошу рідних загиблих прийняти мої щирі співчуття, а всіх харків’ян – вшанувати пам’ять Данила Дідіка, Миколи Мельничука, Ігоря Толмачова та Вадима Рибальченка», - звернувся до присутніх Михайло Черняк.

Він відзначив, що сьогодні усім патріотам країни слід об’єднатися та робити спільну справу задля розвитку рідної Харківщини.

«Я згоден з отцем Віктором, кожен з нас має відчути провину за загибель хлопців на собі, але слід брати відповідальність, робити кроки в майбутнє, розбудовуючи нашу країну. Звісно, не все відбувається так швидко й добре, як би нам хотілося, але ми впевнено йдемо вперед. Усіх нас об’єднує бажання жити в єдиній квітучій країні, тож пам’ятаймо приклади наших героїв. Слава Україні!».

У свою чергу, прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що завершити судове слідство щодо теракту біля Палацу спорту можна за два-три тижні.

«Прокуратура робить усе, щоб отримати довгоочікуваний справедливий вирок у цій справі. Розуміючи, що їм може загрожувати довічне ув'язнення, обвинувачені разом із захистом роблять усе, щоб відтягнути неминуче. З якою метою ведеться планомірне затягування процесу, мені не зрозуміло», - відзначив Юрій Данильченко.

За його словами, у судовому процесі вже виконано великий обсяг роботи: допитані потерпілі, свідки, досліджена майже половина матеріалів. На думку Юрія Данильченка, у проваджені немає пом’якшуючих обставин, і обвинувачувані заслуговують найсуворішого покарання.

Більше фото